Duben 2009

Dr. House - English version

29. dubna 2009 v 17:15 | Diddlinka |  Dr.House

Dr. House - Hugh Laurie

(Anglický text)

People have asked when I will update the Character pages. For the last two years the system has developed to do character information within the page on the episode that contains that information. The character pages just got too long and we ran out of time.
Main Characters


For anyone who thinks we are reading too much into a connection between Sherlock Holmes and Gregory House that was never intended, the creator of "House" (David Shore) gave an interview for an article in Zap2It by Kate O'Hare in January 2005 that said:
"...Anytime one says 'puzzle' and 'brilliant deduction' in the same sentence, one can't help but think of the great fictional detective Sherlock Holmes and his trusty sidekick, Dr. Watson. And indeed, Holmes -- and the real-life physician that inspired him, Dr. Joseph Bell -- were very much inspirations for 'House.'"

...Shore also hopes to draw more parallels to Holmes by drawing House's best, and likely only, friend, oncologist Dr. Wilson (Robert Sean Leonard), into the Watson role.

"We're looking for Wilson to step up in that regard, as House's everyman, leaning over his shoulder and going, 'How'd you do that?' And more important, 'Why'd you do that?'...."

Gregory House, MD
Can deduce and diagnose a great deal just from looking at a person.
Greg House is a doctor
His name is another word for "Home"
Fights deadly germs, diseases and other medical problems.
Uses Vicodin for pain in his leg, and also for boredom and the pain of dealing with "stupid" people.
House calls all his associates by their last names
Greg House is extremely arrogant.
Watches soaps, plays video games, etc.
Lazy until he is forced to look into something that intrigues him.
Has a medical problem in his leg.
Music is very important to House and he plays the piano.
Keeps everyone except Wilson at a distance.
From A Study in Scarlet (the first Sherlock Holmes story)
Quotes from "Young Stamford" about Holmes, giving fair warning to Watson before he introduces the two:
 • "He is a little queer in his ideas - an enthusiast in some branches of science."
 • "His studies are very desultory and eccentric, but he has amassed a lot of out-of-the-way knowledge."
 • "He is not a man that is easy to draw out, though he can be communicative enough when the fancy seizes him."
 • "Holmes is a little too scientific for my tastes - it approaches cold-bloodedness."
 • "He appears to have a passion for definite and exact knowledge."
Quotes Watson says about Holmes
 • "The reticence which he showed on all that concerned himself."
 • "There was a world of sarcasm in his voice as he spoke."
Quotes Holmes says about Himself
 • "I have a lot of special knowledge which I apply to the problem, and which facilitates matters wonderfully."
"I am the most incurably lazy devil that ever stood in shoe leather - that is, when the fit is on me, for I can be spry enough at times."

From The Sign of Four (the second Sherlock Holmes story)
Quotes Holmes says about Himself
 • "I abhor the dull routine of existence. I crave for mental exaltation."
 • "Eliminate all other factors and the one which remains must be the truth."
 • "Viewing the matter as an abstract problem, I had forgotten how personal and painful a thing it might be to you."
"I could only say what was the balance of probability. I didn't at all expect to be so accurate."
 • "Was there ever such a dreary, dismal, unprofitable world? ...What could be more hopelessly prosaic and material?"
Quotes Watson says about himself and his leg wound (note that in the first story, the wound was in his shoulder but it is in the leg wound that Watson adds to the creation of House)
 • "...sat nursing my wounded leg....and though it did not prevent me from walking, it ached wearily at every change of the weather."
 • "...I... limped impatiently about the room with considerable bitterness in my heart."
Quotes Holmes says about detecting (which could apply as well to diagnostics)
 • "...three qualities necessary for the ideal detective.... the power of observation and that of deduction... [and] knowledge...."
What Watson says about Holmes
"You have an extraordinary genius for minutiae."

Zpověď René Steinke

28. dubna 2009 v 16:54 | Diddlinka |  René Steinke - Tom Kranich
1.URČITĚ JSTE PŘI NATÁČENÍ KOBRY 11 ZAŽILI SPOUSTU DNŮ, NA KTERÉ BUDEŠ RÁD VZPOMÍNAT...

Samozřejmě!Na všechny budu rád vzpomínat, jsou to přece tři roky mýho života...

2.PROZRAĎ NÁM NĚCO O OSTATNÍCH HERCÍCH ZE SERIÁLU...

Za celou tu dobu jsem se seznámil se spoustou milejch lidí, ale s kolegama za kamerou jsme se doopravdy skamarádili.Budeme se vídat dál, jak soukromě, tak doufám i pracovně.

3.DOKÁŽEŠ SI PŘEDSTAVIT, JAKÝM SMĚREM SE BUDE UBÍRAT TVOJE KARIÉRA DÁL?

Jo, to teprve ukáže budoucnost...Musím bejt trpělivej.Snad dostanu nějakou dobrou roli.Jsem fakt zvědavej...

4.JAK TO VYPADÁ S TVÝM MILOSTNÝM ŽIVOTEM?ŠUŠKALO SE NĚCO O SVATBĚ...

Musím to zaklepat, v soukromí jsem fakt šťastnej.Teď se budeme stěhovat.Ale kdo ví?I tady platí:teprve se ukáže...

Zpověď Erdogan Atalay

28. dubna 2009 v 16:52 | Diddlinka |  Erdogan Atalay - Semir Gerkhan
1.URČITĚ JSTE PŘI NATÁČENÍ KOBRY 11 ZAŽILI SPOUSTU DNŮ,NA KTERÉ BUDEŠ RÁD VZPOMÍNAT...


Jasně,ze začátku jsem byl takový nemehlo, že když jsem se pořádně soustředil na roli, stál jsem vždycky mimo záběr!Na to budu určitě rád vzpomínat...(smích)A stoprocentně taky nezapomenu na kaskadérský kousky, který jsme si mohli dělat sami.Takovej skok z vrtulníku člověku opravdu utkví v hlavě...

2.PROZRAĎ NÁM NĚCO O OSTATNÍCH HERCÍCH ZE SERIÁLU...


Spolupráce na place je fakt výborná, už jsme skoro jako rodina.Nikdo není nafoukanej, takže všechno je fajn.Scházíme se i soukromě.

3.DOKÁŽEŠ SI PŘEDSTAVIT, JAKÝM SMĚREM SE BUDE UBÍRAT TVOJE KARIÉRA DÁL?


To je dobrá otázka!V první řadě bych chtěl ve zdraví přežít den a pak se psychicky připravit na ten další.Doufám, že taky dopíšu scénář Ali a Baba, kterej by se mohl jako film dostat do kin.

4.JAK TO VYPADÁ S TVÝM MILOSTNÝM ŽIVOTEM?ŠUŠKALO SE NĚCO O SVATBĚ...


No, první krok už jsme udělali, protože jsme zasnoubení, ale svatbu zatím naplánovanou nemáme.
Diddlinka(dopsala)-Má šestiletou dceru Amiru.

Herci Kobry 11 - René Steinke,Christian Oliver,Erdogan Atalay

28. dubna 2009 v 16:51 | Diddlinka |  Kobra 11

René Steinke - Tom Kranich


Východoberlíňan René Steinke se narodil 16.11.1963 a rodnému městu dodnes zůstal věrný. V Berlíně bydlí i jeho oba rodiče, jeho sestra bydlí v Münsteru. Nyní žíje sám. Se svou, dnes již bývalou, přítelkyní Anke se pozešel. Vystudoval hereckou školu Ernsta Busche, poté hrál dva roky v divadle. Také si zahrál menší role v seriálech Hlídka, Volejte policii 110 a Rodina k zulíbání. Role, která ho měla postavit, byla až postava vrchního komisaře Toma Kranicha v Cobře 11. "Je to fyzicky náročnější než divadlo, protože se aktivně účastníme mnoha akčních scén. Baví nás to a na place jsme jako malí kluci". Pochvaluje si svou roli René, ale zároveň odvážně a opovážlivě dodává: "... za rolí v seriálu jsem se nehnal stůj co stůj. Nestal jsem se hercem, abych se zapsal do dějin jako seriálový hrdina." Hrát dalničního policistu je pro herce velká zkušenost."Pracoval jsem pro televizi hodně, ale seriál s týdení sledovaností šest milionů diváků (v Německu) je něco úplně jiného" To pro Reného znamená vstávat v sedm hodin ráno, protože natáčení často začíná už v devět. René je sportovně založený, velice rád hraje fotbal a tenis, potápí se a dělá paragliding. Kromě toho rád čte, nejraději biografie, krimi a knihy o psychologii.
TOM KRANICH se poprvé Cobře 11 objevil v pilotním filmu IV. série "Pekelná jízda na dálnici A4." Do seriálu nastoupil po odchodu Marka Kellera, který své účinkování ukončil divácky atraktivním způsobem: smrtí. Tom je v seriálu elegantní, ovšem v jeho povaze je i výbušnost, která ho občas přivede do pěkné šlamastiky. O rozdílu mezi Tomem a Semirem René říká:"Semir je ten, který najdřív přemýšlí a pak střílí. Tom nejdřív střílí a pak přemýšlí zda to bylo správné."

Christian Oliver - Jan Richter


Christian Oliver se narodil 3. května 1972 v německém Celle ale vyrostl ve Frankfurtu nad Mohanem. Hned po maturitě odjel do USA, do Los Angeles, kde vystudoval herectví. Zde měl z počátku přezdívku Baby A, protože jeho přízvuk byl tak silný, že připomínal začátky Arnolda Schwarzenegera. V USA hrál v seriálu V.I.P po boku Pamely Anderson a například ve filmu "American Schrimps". V Německu se prosadil jako dívčí idol a extrémní sportovec ve filmech "Schlaf mit meinem Mann", "Zwei Schwestern" nebo "Romantic Fighter". Christian miluje adrenalinové sporty. Dělá sky-diving, snowboarding a rád se potápí. Christian o potápění: "Byl jsem se potápět na Tahiti ke žralokům" "žraloci se přiblížili a podívali se mi do očí." Christian rád cestuje a poznává nová místa a lidi. Navštívil například Afriku, Tahiti nebo Indii. Je majitelem vlastního oděvnického podniku, mluví německy, anglicky a francouzsky. Jedinou věcí, kterou by na sobě změnil: "Jsem příliš upřímný - občas by mě to mohlo přivést do problémů."
JAN RICHTER: Vrchní komisař Jan Richter čerstvě převelen k dálniční kriminálce z oddělení krádeží se rychle dobyl uznání svých nových kolegů, kteří na něj často vzhlíží s respektem. Při pronásledování padouchů na dálnici i mimo ni využívá svých brilantních řidičských schopností a nebojí se žádné krkolomné akce. Adrenalin má prostě v krvi. Při zatýkání velmi často využívá své schopnosti z bojových sportů. Má šarmantní, přívětivou ale lehkomyslnou povahu.Erdogan Atalay - Semir GerkhánErdogan Atalay se narodil 22.9.1966 v Hannoveru německé matce a tureckému otci. Vyrůstal v Německu, ale s rodinou svého otce se dodnes stýká. První kontakt s herectvím měl v 18 letech ve hře "Mohu s Vámi pracovat?", na jejímž základě byl angažovám do divadelní hry Aladin a kouzelná lampa. Ovšem jeho působení se omezovalo jen na statování v komparzu, a protože v něm sílila touha po opravdovém hraní, začal v roce 1987 studovat hudbu a výtvarné umění na hamburské univerzitě. Brzy začal být obsazován do menších rolí v hamburském divadle. Jeho první televizní rolí byla postava Řeka v seriálu pro mládež Moudrost peněz v hudbě. Dále se objevil například v seriálech Dvojté nasazení, Hlídky, Klaun ... Ovšem nejvíce se prosadil až v roli vrchního komisaře Semira Gerkhana ve velmi populárním seriálu Cobra 11. Tuto roli ztvárnuje již sedmým rokem. Poprvé si vrchního komisaře zahrál v epizodě "Nový partner". Se svou přítelkyní Ann Marii Pollmann žije střídavě v Berlíně a Kolíně nad Rýnem. Mezi jeho nejoblíbenější koníčky patří potápění, jízda na kolečkových bruslích. Také jeden čas skákal s padákem. Jeho další hobby jsou auta. Sám vlastní Spitfira MK3 z roku 1969, mezi jeho další vozy patří BMW a Masserati. Nyní žije jen pro Cobru 11 a jeho největším snem by bylo si zahrát v nějakém filmu Jak sám říká:"Co není to může být". V květnu 2001 jsme mohli Erda vidět v krimidramatu Maximum Speed. Zde ztvárnil roli poslíčka Markuse, který se dostane do velkých potíží s mafií, která na něho nastraží past. Film končí šťastně - Marcusovi se podaří dokázat svojí nevinu. Nyní pracuje na scénaři filmu Ali a Baba, o kterém doufá, že se dostane do kina. Kaskadéři se při scénách s Erdoganem moc neuplatní. Všechny akce, které jsou v jeho možnostech, dělá sám a to bez nahrazování kaskadérem. Jeho dabléry jsou Ramazan Bulut, také turek, a na příklad Karl Stuck. Dne 22. listopadu 2002 v 8:52 se stal Erdogan Atalay otcem. Jemu a jeho přítelkyni Ann Marii Pollmann se narodila holčička, která přišla na svět císařským řezem. Holčička se jmenuje Amira Pauletta Melisande přičemž první jméno je turecké, druhé italské a třetí německé. Erdogan se chce věnovat své rodině a proto si vzal dovolenou. Bude tedy v několika epizodách VII. řady Cobry 11 chybět.
SEMIR GERKHAN je díky svému klidnému jednání u svých kolegů oblíbený. Dokáže druhým naslouchat a vcítit se do jejich rozpoložení. Také se dokáže zastat a obhájit svého parťáka: když jeho bývalý kolega André Fux smrtelně zraní Olafa a je suspendován , Semir prokáže, že smrt dotyčného způsobilo užívání dopingových preparátů. Také za nového kolegu Toma se již postavil: v Tomově voze byly nalezeny ukradené peníze. Když je Tom suspendovám Semir mu sežene zbraň a vydají se společně zatknout dámu, která Toma do šlamastiky dostala."Na mé roli je nejzajímavější, co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit. Má postava se dostává do extrémních situací, které mi ale dovolují ukázat různé stránky její povahy". Také díky postavě Semira Gerkhana je seriál tak úspěšný nejen u nás, ale i v dalších 17 zemích, kde se Cobra 11 vysílá.Andrea Schäfer a Anna Engelharth z Kobry 11

28. dubna 2009 v 16:31 | Diddlinka |  Kobra 11

Charlotte Schwabs - Anna Engelharth

Charllotinným rodným městem je Basilej ve Švýcarsku, kde se narodila 17.12.1952 . V Bernu vystudovala hudebně dramatiské oddělení Státní konzervatoře a poté zahájila úspěšnou kariéru na švýcarských, ale i německých jevištích. V televizi je objevila poprvé ve filmu Chaos na Gotthardě, dále se objevila ve Faustovi, Bratru Eselovi, v detektivním seriálu Místo činu a naposledy ve filmu z produkce ZDF Konkurentka. Její asi nejznámější rolí je postava vrchní komisařky Anny Engelhatové v Cobře 11. V seriásu je již od třetího natáčecího období. Poprvé jsme jí mohli vidět v epizodě "Pomsta je sladká", kde Anna čelila útokům mstícího se maniaka, kterého dostala před lety do vězení.Anna Engelhardt je ve služebních záležitostech nekompromisní ale je ochotná i lecos odpustit. Na druhou stranu pokud se její lidé dostanou do nějakého konfliktu plně za nimi stojí.

Carina Wiese - Andrea Schäfer


Carina Wiese na narodila v Drážďanech 26.2.1970. Se svým nadáním to dotáhla až na vysokou školu Hanse Otta v Lipsku, kde vystudovala herectví. V letech 1991-1993 byla v angažmá v lipském "Hereckém domě". K jejím zálibám patří jízda na koních, ale také na bruslích, ráda hraje tenis a šermuje. Andrea je ideální sekretářka, která všechno zařídí, zjistí, obstará. Je zároveň i atraktivní, pohotová a umí se ptát. Její nejvěčí zálibou jsou počítače se kterými dovede divy. Mezi ní a Semirem to stále milostně vře, ale dost nevirovnaně, což jim vzájemnou každodení službu trochu komplikuje. Andrea si libuje v českých automobilech. Vystřídala již několik Felicií a naposledy byla k vidění ve stříbrné Octavii a modré Fabii Combi.

Kobra 11 - Kobří historie komisařů v seriálu

28. dubna 2009 v 16:27 | Diddlinka |  Kobra 11

Kobří historie komisařů v seriálů Alarm Für Cobra 11

Na počátku Kobry 11 byly hlavními postavami komisaři Frank Stolte (Johannes Brandrup) a jeho partner Ingo Fischer (Rainer Strecker), který byl hned ve druhé epizodě seriálu zastřelen při jedné akci na parkovišti. Jeho nástupcem se stal sympaťák Semir Gerkhan (Erdogan Atalay), odvážný komisař, milující improvizaci a bravurně ovládající volant svého nádherného BMW. Po odchodu Franka Stolteho dostává i Semir nového kolegu, kterým se stává André Fux (Mark Keller). Díky svému hudebnímu nadání, které jsme mohli vidět v epizodě "Smrtící sláva" (kde si zazpíval se skupinou Scooter), se Mark rozhodl na konci třetí řady v epizodě "Smrt malého chlapce, Osamělé vítězství" opustit roli komisaře Andrého Fuxe. Scénáristé nechali Andrého divácky atraktivně zemřít na jedné nebezpečné akci na Malorce, kde měl spolu se Semirem zadržet mezinárodního zločince Karlose Bergera, ale ten Andrého zabil harpunou. Ani Semirova akce ho bohužel nezachránila. Tím končí účinkování Andrého v Kobře 11.

Uvolněnou roli po Andrém obsadil Tom Kranich (René Steinke). Uvedení nového kolegy do seriálu bylo prostřednictvím pilotního filmu "Pekelná jízda na dálnici A4". Tom se náhodou dostane do neovladatelného Mercedesu, který se rychlostí 170 km/h řítí po dálnici směrem do města či ke zvednutému mostu. Celá akce šťastně končí a tím byla odstartována nová éra seriálu Cobra 11. A je tu opět další změna. René Steinke se ke konci šesté série v epizodě "Stíny minulosti" seznámí při pátrání po drogovém bossovi s Elenou Krügrovou. Elena otěhotní a s Tomem plánují svatbu. Vše se ale rozplyne v další, poslední epizodě šesté série s názvem "Rozloučení", ve které Elena umírá ve voze s připravenou bombou pro Toma. Ten, po dopadení jejího vraha, podává u dálniční policie výpověď a uvolňuje místo pro dalšího "komisaře".

Jeho nástupcem se jako vrchní komisař dálniční policie stává Jan Richter (Christian Oliver). Jeho premiérou v seriálu je pilotní film k sedmé řadě s názvem "Křest ohněm", ve kterém jde Jan po vrahovi svého kamaráda. Zpočátku si ale se Semirem vůbec nerozumí, ale nakonec spolu celý případ vyřeší. Jan Richter je k vidění ještě v 8.řadě Cobry 11, na jejímž konci, v epizodě "Extrém", ze seriálu neznámo jak odchází.

Devátou sérii zahajuje epizoda s názvem "Návrat" (Comeback), ve které neznámý vyděrač, přímo před zraky Semira, odpálí bombu ukrytou v poštovní dodávce, kde uhořela mladá řidička. Semir se rozhoduje, že po vyřešení případu odejde od dálniční policie. Během pátrání ale narazí na svého bývalého parťáka Toma Kranicha, který mu s vyřešením případu pomůže. Nakonec se oba dohodnou na další spolupráci s dálniční policií a tak se Tom stavá Semirovým "staro-novým" parťákem. Zanedlouho, na konci desáté série, se ale René Steinke, představitel Toma Kranicha, opět rozhodl z Cobry 11 odejít.

Po jeho smrti je na řadě další vrchní komisař-Tom Beck představitel Bena Jägera.Zatím není známo je skončí vrchní komisař Ben Jäger.

Alarm Für Cobra 11 - info =)

28. dubna 2009 v 16:13 | Diddlinka |  Kobra 11

Obecné informace o seriálu Alarm Für Cobra 11-Kobra 11

Německý seriál Cobra 11 se může s úspěchem rovnat obdobným sériím americké provincie. Spolupráce jeho tvůrců s automobilkami BMW a Mercedes, a práce 10 až 16 kamer vykonaly své. Režisér a specialista na akční scény Hermann Joha ručí za nejlepší úroveň kaskadérských záběrů.

Natáčení celého projektu financuje německý televizní gigant RTL Television a jedna epizoda ho průměrně přijde na cca 10 milionu Kč. Spotřebuje se v průměru 10 až 25 automobilů na jednu epizodu. Jejich likvidace je okořeněna dlouhými skoky a ohlušujícími explozemi, jaké jsou na našich obrazovkách k vidění poprvé. Od začátku Kobry 11 jich tak podle RTL šlo do šrotu už přes 3000 (slovy přes tři tisíce)!

Natáčení, které zpočátku probíhalo v okolí Berlína, se od 3.série přesunulo do Kölnu, Düsseldorfu a Hürthu, později přibyl i Bonn. Zajišťuje jej německá "kaskadérská" firma Action Concept, která svými výkony může směle konkurovat hollywoodským akčním filmům. Často musí ale štáb použít i výkonnou počítačovou techniku, aby dosáhl požadovaných výsledků a efektů. "Používáme stejnou technologii, s jakou pracovali filmaři snímků "Den nezávislosti" nebo "Godzilla". Auta by při explozích nikdy nelétala tak vysoko a daleko," vysvětlil programový ředitel televize RTL Marco Conrad.

Kobra 11

28. dubna 2009 v 16:11 | Diddlinka |  Kobra 11
Seriál Alarm für Cobra 11 (u nás vysílaný pod jednoduchým názvem Kobra 11), prvotřídní německá akční show plná strhujících akcí, vzrušujících příběhů, bystrých a pohotových vyšetřovatelů a samozřejmě burácení silných motorů v závodě na život a na smrt. Pilotní film "Bomby na 92.kilometru" byl na RTL poprvé odvysílán 12. března 1996 a sledovalo jej ohromujících 10 milionů diváků. Svým ztvárněním seriál Cobra 11 přinesl na německé obrazovky zcela nový typ programu: akční seriál, který vzniká v čistě domácí produkci a na 100% se vyrovná svým hollywoodským vzorům. Po svém senzačním uvedení se brzy stal hitem nejen v Německu, ale i v mnoha dalších zemích světa. Po odvysílání pilotního filmu a dalších osmi epizod první série se televize RTL rozhodla dle výborné sledovanosti na dalším natáčení. Dnes je na světě již přes 170 epizod ve dvanácti sériích a další se stále natáčí! Kobra 11 se poprvé dostala na naše obrazovky na podzim roku 1997 prostřednictvím TV Nova.

Na počátku Kobry 11 byly hlavními postavami komisaři Frank Stolte (Johannes Brandrup) a jeho partner Ingo Fischer (Rainer Strecker), který byl hned ve druhé epizodě seriálu zastřelen při jedné akci na parkovišti. Jeho nástupcem se stal sympaťák Semir Gerkhan (Erdogan Atalay), odvážný komisař, milující improvizaci a bravurně ovládající volant. Po odchodu Franka Stolteho dostává i Semir nového kolegu, kterým se stává André Fux (Mark Keller). Díky svému hudebnímu nadání, které jsme mohli vidět v epizodě "Smrtící sláva" (kde si zazpíval se skupinou Scooter), se Mark
rozhodl na konci třetí řady v epizodách "Smrt malého chlapce, Osamělé vítězství" opustit roli komisaře Andrého Fuxe. Scénáristé nechali Andrého divácky atraktivně zemřít při jedné nebezpečné akci na Malorce, kde měl spolu se Semirem zadržet mezinárodního zločince Karlose Bergera. Ten ale Andrého zabil harpunou. Ani Semirova akce ho bohužel nezachránila. Tím končí účinkování Andrého v Cobře 11.

Uvolněnou roli po Andrém obsadil Tom Kranich (René Steinke). Uvedení nového kolegy do seriálu bylo prostřednictvím pilotního filmu "Pekelná jízda na dálnici A4". Tom se náhodou dostane do neovladatelného Mercedesu, který se rychlostí 170 km/h řítí po dálnici směrem do města či ke zvednutému mostu. Celá akce šťastně končí a tím byla odstartována nová éra seriálu Cobra 11. A je tu opět další změna. René Steinke se ke konci šesté série v epizodě "Stíny minulosti" seznámí při pátrání po drogovém bossovi s Elenou Krügrovou. Elena otěhotní a s Tomem plánují svatbu. Vše se ale rozplyne v další, poslední epizodě šesté série s názvem "Rozloučení", ve které Elena umírá ve voze s připravenou bombou pro Toma. Ten, po dopadení jejího vraha, podává u dálniční policie výpověď.

Jeho nástupcem se jako vrchní komisař dálniční policie stává Jan Richter (Christian Oliver). Jeho premiérou v seriálu je pilotní film k sedmé řadě s názvem "Křest ohněm", ve kterém jde Jan po vrahovi svého kamaráda. Zpočátku si ale se Semirem vůbec nerozumí, ale nakonec spolu celý případ vyřeší. Jan Richter je k vidění ještě v 8.řadě Cobry 11, na jejímž konci, v epizodě "Extrém", ze seriálu neznámo jak odchází.

Devátou sérii zahajuje epizoda s názvem "Návrat" (Comeback), ve které neznámý vyděrač, přímo před zraky Semira, odpálí bombu ukrytou v poštovní dodávce, kde uhoří mladá řidička. Semir se rozhoduje, že po vyřešení případu odejde od dálniční policie. Během pátrání ale narazí na svého bývalého parťáka Toma Kranicha, který mu s vyřešením případu pomůže. Nakonec se oba dohodnou na další spolupráci s dálniční policií a tak se Tom stává Semirovým "staro-novým" parťákem.

Zanedlouho se ale René Steinke, představitel Toma Kranicha, opět rozhodl z Cobry 11 odejít. Stane se tak v pilotním filmu k jedenácté sérii s názvem "Na život a na smrt" (Auf Leben und Tod), ve kterém jsou Tom a Semir nasazeni do razie proti obchodníkům s lidmi. Potom se stane tragédie: Při pokusu ochránit jednu důležitou svědkyni se Tom ocitá v pasti. Semir mu spěchá na pomoc, ale bohužel přichází pozdě. Tom je zastřelen! Pro Semira teď platí jen jedno: najít vraha svého parťáka. Viděl jednoho muže na místě činu. Jeho jméno je Mark Jäger, obchodní partner zločinců, který se zdá jako jediný cíl pronásledování. Později se ale ukáže, že Mark Jäger je krycí jméno tajného agenta Chrise Rittera (Gedeon Burkhard, známý jako Alex Brandtner ze seriálu Komisař Rex), který se po vyřešení případu stavá novým Semirovým parťákem.

Po pouhých dvou letech se Gedeon Burkhard, představitel Chrise Rittera, rozhodl seriál Cobra 11 opustit. V epizodě "Mezi nepřáteli" (Unter Feinden) pronásledují Semir a Chris černou dodávku, ve které se poté najde 80 kg kokainu v hodnotě 4 miliony EUR. Cílem je holandský šéf narkomafie Sander. Na případě pracuje i tajná agentka Tanja, bývalá Chrisova láska. Tanja se dostává do pasti. Chrisovi se při divoké přestřelce podaří Tanju zachránit, sám se ale stává terčem palby...

Po téměř půl roce probíhajícího castingu je znám nový parťák Semira Gerkhana. Stal se jím 30letý vrchní komisař Ben Jäger (Tom Beck). V Cobře 11 se poprvé objevil ve 13.sérii v pilotním filmu "Na vlastní pěst" (Auf eigene Faust), a to v září roku 2008. V současné době probíhá natáčení již čtrnácté řady.

Vyšetřovatele jako vždy podporuje skupina profesionálů v čele se šéfovou Annou Engelhardtovou (Charlotte Schwab), se sekretářkou Andreou Schäferovou (Carina Wiese), která na počátku desáté série odchází na mateřskou dovolenou. Nahradila ji tak sekretářka Petra Schubertová (Martina Hill), která ale po vztahu s Tomem na začátku jedenácté série podává u dálniční policie výpověď. Její nástupkyni se stane Susanna Königová (Daniela Wutte).
Samozřejmně nemůže chybět ani dvojka policejních úředníků a to Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer) a Horst Herzberger (Dietmar Huhn).
Seriál Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (zkráceně Kobra 11) je od prvních odvysílaných epizod v březnu roku 1996 nejúspěšnější německý akční seriál. Zrození nového týmu v Kobře 11 zavinili diváci. Dožadují se totiž stále dalších epizod. Jenomže Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a Tom Kranich (René Steinke) mají spoustu práce a nenatočí více než 16 epizod ročně, což televizi RTL ani divákům nestačí. A tak musely do týmu nastoupit posily - Frank Traber (Hendrik Duryn) a Susanna von Landitzová (Julia Stinshoff).

Seriál Alarm für Cobra 11: Nasazení týmu 2 vznikl na přelomu roku 2000-2001 původně pouze jako projekt. Po zjištění, že nový seriál bude mít úspěch, se začalo natáčet. Protože vývoj celého nového seriálu stojí neuvěřitelné peníze, natočily se pouze 4 epizody + pilotní film. Televize RTL už jen netrpělivě čekala na výsledky sledovanosti, podle kterých se nakonec rozhodlo o dalším natáčení. Frank a Susanna se stali vítanou posilou nejen pro dálniční team, ale také pro protagonisty seriálu.
Od 17.4.2003 na RTL (resp. od 18.5.2003 na Nově) mají Tom a Semir v revíru nové kolegy. Jejich jména jsou: Frank Traber (Hendrik Duryn) a Susanna von Landitzová (Julia Stinshoff). Poprvé se představili v pilotním filmu s názvem "Most smrti" i se svými kolegy Tomem a Semirem. Spolupracovali však jen v tomto příběhu. V dalších epizodách už Frank a Susanna řešili své případy sami, přesto jim v pátrání pomáhá šéfová Anna Engelhardtová (Charlotte Schwab), šikovná sekretářka Andrea Schäferová (Carina Wiese) a nadále nemůže chybět ani uniformovaná dvojka Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer) a Horst Herzberger (Dietmar Huhn). Susanna a Frank však již nejsou zaměřeni především na řešení problémů na dálnici, nýbrž řeší kriminální případy, jež se týkají jejího bezprostředního okolí. Jejich epizody jsou tedy spíše detektivkou, i když akční scény v nich samozřejmě nemohou chybět.

Erdogan Atalay

27. dubna 2009 v 17:30 | Diddlinka |  Erdogan Atalay - Semir Gerkhan
Erdogan Atalay
Tento pozoruhodný herec se narodil 22. září 1966 ( čtvrtek) v Hannoveru. Jeho matka je Němka, otec je Turek. Erdogan Atalay vyrůstal v Německu, ale s rodinou svého otce se dodnes stýká. První kontakt s herectvím měl v osmnácti letech ve hře " Mohu s Vámi pracovat ?", na jejímž základě byl angažován do divadelní hry " Aladin a kouzelná lampa." Jeho působení se však omezovalo na statování v komparsu, ale protože v něm sílila touha po opravdovém hraní, začal v jedenadvaceti letech studovat scénické umění na Hamburské univerzitě.

Brzy se začal objevovat v menších rolích v Hamburských divadlech. Jeho první televizní rolí byla postava Řeka Greca v seriálu pro mládež s názvem " Hudba po troškách."( Muzik groschenweise). Dále se objevil v seriálech Dvojité nasazení, Hlídka, Klaun… Největší úspěch však získal až v roli tureckého vrchního komisaře Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11, kde začal hrát od roku 1996. V roce 2000 si zahrál hlavní roli v televizním filmu "Maximální rychlost", byla to postava poštovního doručovatele Markuse Schneidera.

Erdogan Atalay má rád adrenalinové sporty, mezi jeho koníčky patří jízda na kolečkových bruslích, tu uplatnil i ve filmu Maximální rychlost, dále je to potápění , seskoky s padákem, rád jezdí na koni, i když, jak sám říká na tuto zálibu mu nezbývá moc času a je vděčný, když si v seriálu Kobra 11, může na koni zajezdit. Erdogan je vášnivý domácí kutil. Další jeho velkou zálibou jsou auta. Vlastní veterána Spitfire MK3 z roku 1969, Masserati a BMW. Nebezpečí se nebojí, mnoho krkolomných scén v seriálu Kobra 11 natáčel sám bez zastoupení kaskadéra. Jako například skok z vrtulníku v epizodě Děti slunce, skok z Veletržní věže v Kolíně nad Rýnem v epizodě - Láska až za hrob, a mnoho dalších.

Erdogan Atalay se věnuje se také psaní, píše knihu Ali a Baba, a některé předlohy k epizodám v Kobře 11, např. epizoda s názvem Mat. Se svojí životní partnerkou Astrid Ann Marií Pollmannovou žije střídavě v Berlíně a v Kolíně nad Rýnem.

Jeho Semir Gerkhan je synem tureckých rodičů, vyrůstal v Berlíně a stal se členem policejního sboru dálniční policie. Díky svému klidnému a diplomatickému jednání je u kolegů oblíben. Dokáže druhým naslouchat a vcítit se do jejich rozpoložení. Dokáže se také postavit za kamaráda.

Co se Erdoganovi na roli Semira líb? " Semir je kliďas, nebojí se riskovat a převzít odpovědnost za životy druhých. Je mi hodně podobný. Na mé roli je nejzajímavější , co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit. Má postava se dostává do extrémních situací, které mi dovolují ukázat různé stránky její povahy. Tento vývoj neustále pokračuje a Semir tak získává zajímavou osobnost."

Na setkání Fan Clubu v srpnu 2002 nám Erdogan prozradil že spolu s Ann Marií čekájí dítě. 22.11.2002 přišla na svět císařským řezem v 8,52 Amira Pauleta Melisande. 13.8.2004 se Erdogan s Ann Marií oženil, svatba se konala v Berlíně. Erdogan se věnuje také různým akcím na pomoc postiženým a nemocným dětem.

Hugh Laurie alias Dr.House

27. dubna 2009 v 17:27 | Diddlinka |  Dr.House
Hugh Laurie

Tapeta: Hugh Laurie

Hugh Laurie je nejmladším potomkem olympijského vítěze ve veslování W. G. Laurieho, zlatou medaily vyhrál v roce 1948, to se OH hry odehrávaly v Londýně. Vzdělání získal v Etonu a na Cambridge University, kde studoval antropologii a archeologii. Během univerzitních studií dosáhl značných úspěchů také ve veslování a od 1978 na jevišti v inscenacích divadelního souboru Footlights, v němž působil s partou přátel (Emma Thompsonová, Stephen Fry, Tony Slattery a Martin Bergmann).

V autorské dvojici s Fryem napsal mj. revui The Cellar Tapes (1981) a společně uplatnili svůj břitký intelektuálský humor v komediálních TV pořadech a sitcomech Alfresco (1983), A Bit of Fry and Laurie (1989-95), Jeeves and Wooster (1990-93, Jeeves a Wooster), Blackadder the Third (1987, Černá zmije - ČTV) a jako hosté se objevili v dalších seriálech (The Young Ones; Dangerous Brothers Present: World of Danger; Filthy, Rich and Catflap; The New Statesman).

Důkaz vzájemné sounáležitosti podala parta bývalých spolužáků vynikajícím způsobem také na film. plátně, kde společně excelovali v ironické komedii Petrovi přátelé (r. K. Branagh). H. L. zde ztělesnil úspěšného TV autora Rogera, který se s manželkou (Imelda Stauntonová) účastní setkání po letech někdejších spolužáků z koleje. Další výraznou postavu vytvořil v úloze antikomunisticky smýšlejícího strýčka, s nímž se malá neteř (Florence Hoathová) odhodlá k emigraci ze stalinského Československa, v psychologickém retrosnímku Špendlík na motýla (r. H. Kodiceková).

Polohu jemného humoru si mohl vychutnat v úloze pana Littlea, jehož rodina adoptovala ze sirotčince chytrého bílého myšáka, v trikové rodinné komedii podle dětské knihy E. B. Whitea Myšák Stuart Little (r. R. Minkoff). Dobře se zhostil také postav aristokratů v přepisech klasických románů Jane Austenové (Rozum a cit), Honoré de Balzaca (Madam Bette) a Alexandra Dumase (Muž se železnou maskou). Je autorem knižního thrilleru The Gun Seller. Od 1989 je ženatý s Jo Greenovou, s níž má tři děti, Rebeka 14 let a dva chlpce 17 let a 19 let, Bill a Cherlie. Nejstarší hodlá jít studovat na Cambridge Universitu.

Hugh Laurie je také hudebník. Je výborný hráč na klavír, také na elektrickou kytaru. Je členem skupiny Band from TV, v níž hraje na klávesy.

Dr.House - Kniha Průvodce seriálem

27. dubna 2009 v 17:25 | Diddlinka |  Dr.House

Průvodce seriálem Dr. House

Dr. House - génius, nebo blázen?


Pokud jste totiž propadli pondělnímu televiznímu fenoménu jménem Dr. House, pak je tu právě pro vás - fanoušky tohoto populárního televizního seriálu - nezastupitelná publikace pro všechny: Průvodce seriálem Dr. House.
Autor Paul Challen v tomto průvodci přibližuje čtenářům nejen soukromý život Hugha Laurieho, představitele svérázného lékaře, ale detailně nás obeznámí také s podrobnostmi z Laurieho profesionální kariéry. A především nám epizodu po epizodě představí všechny tři série tohoto celosvětově oblíbeného televizního seriálu včetně příhod z natáčení a historek ze zákulisí.

House: "Máte v sobě parazita."
Pacientka: "Něco jako tasemnici?"
House: "Podívejte, má vaše oči. Na jeho odstranění máte zhruba měsíc, pak to bude nezákonné. Ale nebojte se, není to tak hrozné, někteří lidé tomu dávají jména, oblékají to do šatiček a vozí v kočárku."
***
House: "Není to tak zlé, ale pokud to nezačneme hned léčit, budete o víkendu mrtvá."
***
Pacient: "Vy jste doktor House?"
House: "Doktor House právě odešel. Bere drogy, někdy se tu neukáže celé týdny..."

ZDE JE ODKAZ NA FOTO ÚVODNÍ STRÁNKY KNIHY Dr. House

Erdogan Atalay-Kobra 11

26. dubna 2009 v 11:52 | Diddlinka |  Kobra 11
ERDOGAN ATALAY
Erdoğan Atalay (* 22. září 1966, Hannover) je německý herec. Jeho matka je Němka a otec je Turek. Proslavil se především jako komisař Semir Gerkhan v seriálu Kobra 11 - v originále Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei.

Herecká kariéra
Poprvé se k herectví dostal přes hru Mohu s Vámi pracovat?. Jeho skutečná první role bylo ztvárnění vedlejší postavy v představení Aladin und die Wunderlampe v Staatstheater Hannover. Tuto roli obdržel v 18 letech, protože jako syn tureckého otce má arabské rysy.
V roce 1987 začal Erdoğan Atalay studovat herectví na Hochschule für Musik und Theater im Hamburg. V průběhu studia a po jeho skončení se dostal k dalším menším rolím v divadelních představeních Einsatz für Lobeck, Doppelter Einsatz, Die Wache a Der Clown.
V roce 1996 nastává zásadní okamžik jeho kariéry a to získáním role komisaře Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11. Jeho parťáky ve filmu byli postupně Johannes Brandrup jako komisař Frank Stolte, Mark Keller jako komisař André Fux, René Steinke jako komisař Tom Kranich, Christian Oliver jako komisař Jan Richter, poté opět René Steinke jako Tom Kranich a v současné době je jeho kolegou Gedeon Burkhard jako komisař Chris Ritter. V současnosti je již známo, že své účinkování v seriálu Kobra 11 Gedeon Burkhard ukončil a místo něj bude jako nový parťák Semira vystupovat Tom Beck jako komisař Ben Jäger. V současnosti je Erdoğan Atalay nejdéle hrajícím hercem v seriálu Kobra 11 (hraje v něm od 3. dílu 1.série).
Osobní život
Se svojí ženou Astrid Ann Marií Pollmannovou žije střídavě v Berlíně a Kolíně nad Rýnem. 22.11.2002 v 8:52 se jim narodila dcera Amira Pauleta Melisande. 13.8.2004 se Erdogan s Ann Marií oženil, svatba se konala v Berlíně.