Srpen 2009

Dopis pro herce v angličtině

31. srpna 2009 v 15:43 | Diddlinka |  Moje autogramy,rady a návody jak na to
Vzory a typy-co napsat celebritě!
1)
*v češtině
Žádost o autogram

Vážený pane.../ Vážená paní...,

jsem váš velký fanoušek a potěšilo by mě, kdybyste mi mohl/a poslat 1 nebo 2 Vaše podepsané fotografie. Měl/a bych velkou radost, kdybyste mi mohl/a toto přání splnit a rád/a bych Vám už nyní srdečně poděkovala za Vaší ochotu. Přeji Vám i nadále hodně úspěchu.

Se srdečným pozdravem ...

*v angličtině
Wish for an autograph

Dear Mr. ... / Dear Mrs. ...,

i'm a great fan of you and therefore I would be very happy, if you could send me 1 or 2 hand signed pictures of you. I would be very pleased if you could fulfill my wishes. Many thanks in advance for your kindness. Success may always be at your side.

Yours sincerly...

2)
*v češtině

Drahý pane...

již dlouho jsem vaší fanynkou.Ráda bych Vás požádala o autogram,nebo jestli je to možné, o Vaši podepsanou fotografii.Děkuji Vám za čas, který věnujete mé žádosti.
Se srdečným pozdravem...

*v angličtině
Dear Mr....
I have been a fan of yours for a long time.I would like to request an autograph, or if possible, an autographed photograph, or if possible, an autographed photograph of you. Thank you for taking the time to read my request.
Sincerely

To sjou nějaké základní věty,ale když to rozvinete do pordobnějších frází,myslím,že budou osloveni mile překvpeni...

Jak si napsat o autogram

31. srpna 2009 v 12:55 | Diddlinka |  Moje autogramy,rady a návody jak na to
Jak si napsat o autogram?

Tady mám skvělý návod jak si napsat o autogram vašeho velkého oblíbence.

1)Budete potřebovat 2 bílé klasické obálky.
2)Na jednu obálku napište adresu Vašeho oblíbence a na tu druhou napište svoji adresu.Obálku se svojí adresou vložte do obálky s hrecovo adresou.
3)Na poště kupte mezinárodní odpovědku.
POZOR:Na poštách mají ještě staré mezinárodní návratky.
Stará mezinárodní návratka:
Nová mezinárodní návratka:


U této nové mezinárodní návratky-nezapoměňte na razítko Vaší pošty.Razítko se dává do levého okénka s označením CZ.Měla by být k sehnání na každé poště.
4)Napište dopis s žádostí o autogram v Němčině nebo v Angličtině-podle toho kam budete psát. =) Můžete připsat, že chcete i s věnováním.
5)Vložte do obálky s hercovou adresou-dopis a obálku s Vaší zpáteční adresou a nezapoměňte na mezinárodní návratku-odpovědku.
6)Po poslání žádosti o autogram už můžete čekat než odpověď přijde.Někdy to přijde hned někdy jim to trvá týdny i měsíce.
Přeji hodně úspěchů.Diddlinka

PS:Mezinárodní návratka také odpovedka slouží k tomu, že oni např. v Německu ji vymění na poště za známku.Cena mezinárodní návratky je 40,-.
Podle země, ze které je Váš oblíbenec musíte na poště koupit známku odpovídající ceně, která platí v té zemi.Např. do Německa stojí známka 17,- .

Kobra 11 v číslech

10. srpna 2009 v 10:51 | Diddlinka |  Kobra 11
Kobra 11 v číslech

-13 let už se populární německý seriál natáčí
-3080 aut bylo za tu dobu zničeno
-770 zločinců dohonila dálniční policie
-4222 obložených chlebíčků a baget se snědlo během natáčení
-200 metrový skok automobilu Porsche byl nejodvážnějším kouskem
-3 týdny jsou třeba k natočení jedné epizody
-7 miliónů korun stojí kaskadérské kousky v každé epizodě
-300 kilometrů filmu bylo dohromady natočeno

Doba Ledová 3-Úsvit dinosaurů!

9. srpna 2009 v 11:58 | Diddlinka |  Doba ledová
Doba ledová 3 -Úsvit dinosaurů!

-S dinosaury si neradno zahrávat!
-Na led zapomeňte!

Už je to sedm let od chvíle, kdy si mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego a především po žaludu divý krysoveverčák Scrat omotali svět kolem prstu.

-V hlavní roli žalud!
Náš známí krysoveverčák si svých patnáct minut slávy rozhodně nenechá vzít.I když se tentokrát v boji o svůj vysněný žalud zapotí více než kdy jindy.Čeká ho totiž soupeř s proklatě vypečenými zbraněmi-krysoveverka Scratte.Naše nová hrdinka je velmi atraktivní, ale jak je hezká tak je i mazaná a lstivá.Vedle toho si mamuti Manny a Ellie jsou celí nervózní z toho, že očekávají první přírustek do rodiny-narodí se jim mamuťátko jménem Broskvička.a také náš lenochod Sid založí vlastní rodinu s nalezenými dinosauřími vajíčky, což nemůže skončit úplně nejlíp.Tentokrát ve filmu potkáme nováčka jednookého lasičáka Bucka.Buck sice přišel při souboji s dinosaurem o oko, ale podařilo se mu ukořistit jeden jeho zub, který teď nosí při sobě jako talisman.

James Bond007

7. srpna 2009 v 18:50 | Diddlinka |  James Bond007
James Bond007-Casino Royale

První bondovka s Danielem Craigem v hlavní roli Jamese Bonda007.
21. pokračování Jamese Bonda007

007 se má dostat na kobylku Le Chiffrovi, který se stal bankéřem světového terorismu.Aby jej mohl zastavit a teroristickou síť rozložit, musí ho porazit v pokerovém turnaji s astronomickými sázkami, který Le Chiffre pořádá Casinu Roayle.Zprávu, že se s ním na misi vydá okouzlující účetní ministerstva financí Vesper Lyndová, jež má zajistit finanční prostředky na pokerové partie a poté na vládní peníze dohlížet, přijímá s krajní nevolí- avšak poté, co společně přežijí řadu smrtících útoků, se mezi nimi vyvine vzájemná přitažlevost.Ta je nakonec zavede do nebezpečnějších situací, které změní bondův život.

James Bond007-Quantum of Solace

Agent s povolením zabíjet a balit ty největší krásky.

V Casinu Royale ztratil Bond svou milovanou krásku Vesper.Ta byla sice dvojitou agentkou, ale protože James nrvěří, že by mohla zradit jeho i rodnou zem, pouští se do pátrání, kdo stojí za její smrtí.Stopy vedou k bohatému podnikateli a ctěnému ekologovi Dominiku Greenovi, který za všemi svými charitativními aktivitami skrývá touhu ovládnout svět, k čemuž mu má dopomoci získání kontroly nad světovými vodními zdroji.A protože Bond odhalí, že členové Greenovy organizace Quantum pronikli jak do vlády, tak i do tajných služeb, je mu jasné, že nemůže nikomu věřit, a tak bojuje s Greenem a s jeho zabijáky na vlastní pěst, bez pomoci tajné služby MI6.

-Martini s vodkou protřepat, nemíchat!
-Jmenuji se Bond...jsem James Bond...rád si občas zaběhá, ví co je šrotovné a na letiště přišel pozdě!