Květen 2012

I´m leaving to Italia! :)

22. května 2012 v 21:34 | Diddlinka |  Sdělení
Ciao!
tak zítra odjíždím do Itálie, tedy respektivě do Říma a do Vatikánu. Moc se už těším a až se vrátím tak sem dám zase kupu fotek jako když jsem se vrátila z Londýna :). Ale zase počítejte se spožděním, vždyť mě přece znáte :D...
No, říkám si, že trošku zkusím praktikovat španělštinu a taky určo angličtinu :D možná se naučím i něco italsky... Třeba potkám někoho, kdo si bude chtít povídat, bylo by to fajn k maturitě ( sice ještě 2 roky, ale blíží se to...)
Také doufám, že bude hezky a nebude žádné zemětřesení...
Řím a Vatikán volá...

Mé kecy:
Musím říct, že mám fakt skvělej tejdem, začalo to balením, jestli myslíte, že týden dopředu, tak ne... Dneska po škole :D ale už mám všechno, tedy v to doufám... Jsem taková ta skleróza... :)
Dále mám poslat kámošce fotku mě s velkou pizzou :D tak doufám, že najdeme nějakou restauračku, kde budou mít mega veliké pizzy.
A skončilo to tím, jak jsem dneska sehnala poslední lístky na Partičku :D sice až v půlce června, ale už se těším jak malý dítě před Vánocemi :)...

Mějte se tu hezky,
Pa majitelka Diddlinka
你好(Nǐ hǎo)

PS: Musím se pochlubit, už umím napsat čínsky, že mám ráda zelený čaj, zelený den :D Ne, že by mi začalo hrabat, jen je to stračně zajímavý, myslím čínštinu :) (to v závorce je psáno pchininem, je to něco jako fonetický přepis)
我爱绿日 (Wǒ ài lǜ rì)

Vzhledem ke změnám, čtěte pozorně!

13. května 2012 v 17:43 | Diddlinka |  Sdělení
Ahojky vážení návštěvníci :) a moje Sbénka...

Chtěla bych se vyjádřit k pár změnám, které zde proběhy... Takže jsem změnila zaměření blogu, vše jsem vám to vysvětlila v článku, který jsem napsala nakonci dubna...
K tomu jsem to tu chtěla trošku víc zorganizovat a mojich SB, které asi tato změna moc nepotěšila, tak jim chci dát příležitost se tu vyjádřit... Chtěla jsem udělat KONTROLU SBÉČEK... tak aslespoň něco tomu podobné...
(Pokud by někdo nový se chtěl stát mojim novým SB, tak prosím o vyplnění bodů 1, 2, 4)

Co požaduju:
1) jméno nebo přezdívka
2) adresa tvého blogu
3) Jste spokojeni s touto změnou? Jestli ne, tak se klidně rozepište, ráda si počtu... (Máte prostor se vyjádřit ve slohovém cvičení :))
4) Chcete stále být mým Sbénkem? Proč?

PS: Prosím, žádné hádky! A k tomuhle článku pouze to co se ho týká!!!
Diddlinka

Ať to tu trochu žije...

7. května 2012 v 21:06 | Diddlinka |  Něco o majitelce tohoto blogu :) ...
Ahoj,
nějak jsem tu zrušila pár rubrik a teď zjišťuju, že bych se k nim vrátila, ale to bych tu měla strašněj bordel. A tak jsem se rozhodla, že to tyhle moje kecy dám do rubriky něco o mě :D Tak se nelekejte...

Konečně něco z "mého světa", ne Kobra ani autogramy...Ale konečně začaly proskovat nové informace o mém velkém oblíbenci Juanesovi... A po první ukázce jeho celé písně, prostě nemůžu nic říct než geniální... :D Už se těším na nové album, které je zatím v nedohlednu, ale jakmile se objeví na pultech, tak pro něj ihned poběžím :) Tomu se říká fanatyk...
No a pro ty co mají chuť na trochu cizinštiny (španělštiny) malý rozhovor s Juanesem...


Překlad:
Redaktor: Je tu v Barceloně Juanes, aby představil své nové album, které nemá zatím v rukou, ale během pár měsíců se dostane na pulty. Juanes se stal prvním se svým songem "La Señal" tady ve Španělsku a začíná se tady stávat více populárním. V USA je to již tak dlouho... Pracoval si na své písničce s Juanem Luisem Guerrou, je to výhra pracovat s někým takovým? Je to prostě formát :D (nevím jak to inteligentněji přeložit)
Juanes: Jsem nadšenej tímto projektem, je to o lásce, světle, které se má najít... Zpívali jsme duet, který se jmenoval Sabína, to je naše společná píseň... Nejprve jsme ji psali společně, ale pak nám s tím pomohl mistr :D textař... Pak napsal další o brazilské dívce... No prostě vyzkoušíme všechno, nedržíme se jen jednoho jako je blues, klasika, folk nebo karibské ritmy, prostě od všeho kousek.
Redaktor: Je spokojený Luis se tvými písněmi a jejich melodií?
Juanes: No, vnímá to elegantně, projdeme si tu píseň, probereme to spolu... A zamyslíme se nad tím, co bychom mohli změnit, upravit a kdo bude zpívat co a naopak kdo bude co hrát na kytaru. Teď se soustředím na album a beru všechno moc vážně. Musím se soustředit na nahrávání ve studiu a na text, je to velice náročné. A nakonec producent řekne, ten duet není úplně podle mých představ.
Redaktor: Takže se s Luisem domluvíte na všem a znáte se dlouho?
Juanes: Jo...
Redaktor: Když se podíváš zpět na fotky a život, svojí diskografii tak...
Juanes: Jsem celý život s musikou... Některé CD jsou speciální tím, že se v nich snažám ten svět nasměrovat jiným směrem, hlavně situaci v Kolumbii. (moje pozn.: Juanes bojuje za mír v Kolumbii a to můžeme najít v jeho textech, které se speciálně zaměřují na tuto problematiku). Prostě někdy přijde ten čas, kdy cítím, že bych měl něco napsat, tak to udělám.
Redaktor: Tovje nejúspěšnější písně jsou: "Ádios le pido", "La camisa negra" nebo jako Sabín, na které teď pracuješ. Jsou to aktuální témata,ne?
Juanes: Například v Mexiku je to nadčasové, ale i ve Španělsku, a i pro celou Jižní Ameriku myslím, že vždy se může něco takového kde koliv stát a tak jsme začali navštěvovat malá města a hrát i tam...
Redaktor: Dřív jsi hrál na elektrickou kytaru, ale i na akustickou(španělku). Teď?
Juanes: Teď spíše orientuju směrem k tý akustický, můžu zde improvizovat. Je docela dobré si udržet tento směr.
(Potom neužitečné kecy o Valencii a jak si žije... a to co se strašně moc zajímavýho v tý musikální historii stalo a pak to srovnává s kolumbijci...a že by to chtělo mír)
Redaktor: Chtěl si nám zahrát nějakou píseň...
Juanes: Zahraju kousek z písně "La Señal", kterou jsem napsal minulý rok, je to tom jak se dát snadno na špatnou cestu... a jak je těžké se z ní dostat zpět. A hledání plno věcí, které nás můžou naučit víc...

Píseň:
"Dej mi sílu vzlétnout, dej mi stopu,
kterou potřebuji hned, abych to mohl zvládnout.
Chceš odejít...
Měsíc mi připomíná jaká je škoda boje s tebou,
jaká škoda, jakou hodnotu má tvůj hlas, láska v srdci...
Jsem s tebou spojen Bohem, hlasem, láskou...
Jaká škoda, že nemáme tu správnou stoupu, ani v písni.
Dej mi sílu, sílu, která potřebuáje svobodu,
dej mi chuť vzlétnout....

PS: Chtěla jsem to přeložit stručně, tak si to slohové cvičení užijte,pokud jste dočetli až sem,tak gratulace! je to docela stručné... :D Je mi blbé sem dávat klip s rozhovorem v cizí řeči, který plno lidí nerozumí a nenapsat k tomu alespoň stručný překlad :)
Pa Diddlinka