Červenec 2013

Hugh Laurie

28. července 2013 v 23:57 | Diddlinka |  Moje setkání
Už jste si asi všimli, že tento článek nese název Hugh Laurie. Ano, doopravdy hodlám psát o něm a když kouknete o řádek níže, tak tam stojí Moje setkání. Už určitě tušíte o čem to dneska bude :D

Mnozí z Vás možná vědí, že 26. - 27.7 měl Hugh Laurie naplánované své turné v České republice a to konkrétně v Praze v Kongresovém centru. Já jsem se vydala na první koncert v České republice a to 26.7. Začínal ve 20:00 a Vstup byl už od 19:00. To bych ale nebyla já kdybychom s kamarádkou tam nebyly už dřív :) Asi si říkáte co myslím tím "dřív"... No, kempovaly jsme tam už od 16:00, bylo to zdlouhavé, ale zabavily jsme se a čas rychle utíkal...Vedlo bylo neúprosné, ale stín na nás taky zbyl. :D Nakonec jsme čekaly zbytečně, Hugh přišel už v 15:00, ale to jsme se dozvěděly až po skončení koncertu.

Koncert byl úžasný, nidky bych do něj neřekla, že dokáže udělat tak skvělou divadelně-hudební show. Ne jen kvůli jeho věku (není přece nejmladší), ale především díky tomu jak jsem si ho představovala. Zkreslené představy mě opustily až když to pořárně rozjel na podium, a to bylo ihned na začátku. Jeho 10-ti minutové monology mezi písněmi byly vtipné, trefné a dosti často od tématu :D Na začátku koncertu neopomněl nastudovat češtinu a nádherně prohlásil "Dobrý večer, Praha" (můžete dodatečně skouknout na Nově v archívu nebo na Primě). Když hovořil k tématu, tak jsme se například dozvěděli, že v Praze byl před 20-ti lety a moc se mu tu líbilo :) Nebudu tu zbytečně tlachat a přidám pár fotek, pro tu atmosféru. Jsou nahrané na FB, prosím nekopírovat.
Jean a Gaby


Kladívko v akci


Revival

20. července 2013 v 0:03 | Diddlinka |  Sdělení
Revival, nemám na mysli žádné vystoupení nějaké známe bandy, ale zbrusu nový film Revival od Alice Nellis, naší českobudějovické autorky filmů Perfect Days - i ženy mají své dny, Mamas and Papas a seriálu Nevinné lži.

Revival
(zdroj: Bontonfilm)

Jak jinak se může dát dohromady stará kapela Smoke, která se rozpadla více než před 40-ti lety znovu dohromady a uspořádat velký jednorázový comeback? Stačí k tomu jeden hudební agent, který tvrdí, že lidi teď už jen zajímá jak morbidně zemřou... On v Smoke vidí své jediné šance jak vydělat peníze. Je čerstvě po rozvoru a stěhuje se ho garzonky, jeho dcera mu dokonce půjčuje i auto... Jeden zoufalý k dalším 4 zoufalcům. Všechno to začíná na pohřbu ženy jednoho z nich.
Aby se kapela dala opět dohormady dělá úplně všechno, namluví jim, že jeden z nich umírá, a že by se ještě předtím měli dát dohomady a vyprodat SaSaz. Všechno jde podle plánu. Všichni se po chvíli dají dohromady a začnou nacvičovat své staré songy...
Ale ve všem hrajou velkou roli jejich manželky, sex, drogy a především peníze jednoho z nich, který do SaSazu investuje celé své jmění. A teď má o všechno přijít? SaSaz se neprodal ani z 1/3... Naštěstí se tu objěvuje dcera hudebního agenta a vše dává dokupy. Nikdy by neřekla, že její otec je až takovej hajzl...

K posouzení další recenze

Obsazení mě nějam moc neoslovilo. Polívka, Heřmánek, Dyk ještě chybí Donutil a nikdo by mě na tento film nedostal. Ale i přesto, že pro mě toto mělo takové zápory jsem se na tento film vydala a vyloženě jsem si ho užila. Je humorný, s pomalejším spádem děje a lehčím typem humoru. Pokud mám srovnat film s Perfect Days, tak jednoznačně u mě vyhrává PD. Občasné sekvence filmu a jeho pokus o vtip mě překvapovali. Dá se zde najít plno věcí, ve kterých je film slabší, ale pokud na něj půjdete s tím, že si chcete odpočinou a nad ničím moc nepřemejšlet, jak se říká vypnout, tak je to ideální. Prostě nechce to moc zapojovat mozek v nějakých pasážích a tím si nezkazit celý dojem z filmu.
Co musím podotknou, tak jsou k nezaplacení zoufalé výrazy Geni v padoušské roli hudebního agenta :D


Pokud na film chcete zajít, tak doufám, že se bude líbit. A drobné niance v kvalitě na vás nezanechají žádné následky :D
Diddlinka

Nový design - Hugh Laurie

19. července 2013 v 20:55 | Diddlinka |  Sdělení
Ahoj,

jak jste si už asi všimli, tak jsem se po roce a něco dokopala k novému designu :) Je jednoduší, málo barevný, ale přesto vydařený. Tentokráte jsem se nechala inspirovat hercem, zpěvákem a spisovatelem v jedné osobě a to Hughem Lauriem. Tohoto briliantního herce můžete znát ze seriálu House, M.D a také filmů jako jsou Let Fénixe, Myšák Stuart 2 (hraná verze, v ostatních dabbing), Street Kings, Možná,miláčku, 1o1 Dalmatinů, Pertovi přátelé a mnoha dalších. Jako se spisovatelem se můžete s ním seznámit prostřednictvím jeho jediné (zatím) knihy - Obchodník se smrtí (The Gun Seller). A jako se zpěvákem na jeho deskách Let them Talk a Didn't it Rain.


By: Diddlinka
Name: Hugh Laurie - Didn't it Rain
Started: 19. 7. 2o13

Doufám, že se vám tato obnova, která trvala tak dlouho, bude líbit :) Je to dělané v nouzových podmínkách na notebooku s win 8 se kterým nejsem kamarád, dále bez photoshopu a photofilitre. Pouze vytažené barvičky přes editor v mobilu a zbytek v malování :)

Ave já! :D
Mějte se fanfárově a zase někdy na viděnou :)

Bulharsko fotodokument

16. července 2013 v 18:37 | Diddlinka |  Cestovatelská rubrika
Konečně se hlásím, i když tu teď zápasím s počítačem, který není můj... Tak jsem trochu poupravila fotky v clear.fi.photo a jsem ráda, že se mi tam podařilo přidat alespoň adresu blogu... tento program je moc náročný :D

Z jiného soudku, konečně jsem si našla čas na to, abych sem přidala foto a něco napsala k Bulharsku. Původně jsem chtěla vytvořit sloh, ale teď to spíše vezmu trošku víc stručně. :)

cestov.jpf

Bulharsko - Slunečné pobřeží, Nesebar, Sozopol a Burgas

Datum: 16.6. - 27.6.2o13

Dopravní prostředek, cesta přes: Tentokráte letecky. Musím říct, že je to rychlé, praktické, ale já ty letada moc v lásce nemám... Cesta byla ok, z Prahy jsme měli odlet v 5:20... :/ Nevím koho napadlo, že tam musí být člověk 2 hodiny před odletem, ale jinak dobrý... Na letišti jsme nocovaly, na letiště jsme se dostaly poslední linkou metra a autobusu... Takže mohu říct, že jsme tam strávily do 5 do rána příjemných 6 hodin...
Letěli jsme přes Karpaty, výhled byl skvělý. Seděla jsem opět u okna :D pozorovala jsem východ slunce...

Počasí: Celých 12 dní bylo neskutečné vedro. Teploučko a voda byla na optimální teplotě :D poprvé jsem zažila dovolenou, kdy nám tam nepršelo ani jeden den :)

Smartwings - letadlo, které nás dovezlo na dovču. Přiznávám, musela jsem si ho vyfotit a když jsem stála nohama na pevné zemi, byla jsem ten nejšťastnější člověk na světě :)