Srpen 2013

Seriály

31. srpna 2013 v 21:30 | Diddlinka |  Filmy s hrdiny
Po delší chvilce zase zpět... Ano, mám už zpět svůj počítač a nějak se s ním nemohu sžít. Win 7 je pro mě nový a především nepraktický, už docela dobře jsem ovládala Win 8 a teď zase změna... Mám počítač zpět, tím pádem i své soubory, o které jsem se dosti strachovala, protože to vypadalo s nimi velmi špatně, ale jsou zpět a proto je čas na oslavu a tím pádem taky na článek :) Tentokrát jsem objevila své znovu nalezené seriály, tak o těch mojich oblíbenách něco napíšu. Dám vám tip na nějaký seriál, o kterým jste třeba neměli ani ponětí, že existuje :D Vezmu to asi podle abecedy.

A bit of Fry and Laurie - nejedná se doslova o seriál, ale spíše o divadelní krátké skeče na určité téma, které je vždy vystřídáno jiným tématem. V každém dílu se dozvídáme více o daném skeči, jak se dále vyvíjí, jaké problémy řeší a na konci série čekáme jak to vlastně celé dopadne. Zde si podle mně na své přijde skoro každý, komu je britský humor blízký. Někdy uvidíte jen pantomimu a nebo něco jako krátký výstup na jevišti a občas to oživý Hughovy svižné prsty na klavíru nebo kytaře, tak se i hudebních kousků se dočkáme. Nejslavnější jsou songy typu America a nebo All we gotta do... A bit of Fry and Laurie přináší typický britský humor s velkou ironií a sarkasmem. Hlavními představitely jsou Hugh Laurie, Stephen Fry a Emma Thompson.

Blackadder - neboli Černá zmije je další z mistrovských britských kousků vypravující historii Británie svým šíleným způsobem. Nejdená se o historický pořad nebo rekonstrukci, ale o zábavný sitcom. Dalo by se říct, že toto je začátek kariéry Rowana Atkinsona, Tonyho Robinson, Tima McInnermyho a prosazení Hugha Laurieho.

Cuándo tengo tiempo libre...

22. srpna 2013 v 22:40 | Diddlinka |  Sdělení
Cuándo tengo tiempo libre aneb když mám čas...
Už je to dosti dlouho co jsem něco nakreslila a vypadlo to k světu. Dlouoho jsem se pokoušela o Hugha Laurieho, ale všechny mé snahy skončily u jeho úst a především vousů... :( Vyhodila jsem neskutečné množství papírů až pak mě kamarádka prosila o nakresení Toma z Bliknu 182... Musím přiznat, že ten na tom byl skoro jako Hugh, jen o něco lépe...
Své nervy jsem si šla vyléčti na hlavním představitelovi seriálu The Mentalist, Simonu Bakerovi. Ten mi už tak moc zabrat nedal. Dobrá předloha = dobrá volba!
A malá ukázka jak to celé to tříhodinové snažení dopadlo (foto je také na FB, nekopírovat):

Info: Je to kreslené tužkou, bohužel po oskenování to vypadá jako propiskou :(, formát A4 a především je to zmenšené, aby se to sem vešlo :)

Mějte se krásně
s pozdravem majitelka

My traveling

20. srpna 2013 v 14:45 | Diddlinka |  Výlety
Včera jsem nakoukla do záložky v menu s titulem "Travel", tedy cestování a projela jsem staré články a zjistila jsem, že jsem toho už docela dost procestovala a viděla a tak jsem se rozhodla udělat takový přehled, mapku, kde jsem už byla... Sice pokaždý jsem to nazvala jinak, jednou "reportáž", podruhé zase jako "fotodokument"... ani nevím jak mě to napadlo. Všechny reportáže najdete ZDE.
A jednotlivé destinace:


Čechy, mám procestované taky, ale z toho jsem žádnou "reportáž" nedělala. Více zajímavější mi přišly ty zahraniční :)
Chorvatsko, z toho také není žádná reportáž, protože tam jsem byla ještě před mnoha lety než jsem si založila blog a fotky tenkrát v digitální podobě nebyly...Další destinace, které bych ráda navštívla, řekněme top 5: Malta, Sicílie, Irsko, Dánsko a Montenegro. Ale kterou z nich si budu moc v nejbližší době splnit, netuším :) musíte se nechat překvapit. Ráda bych také podnikla megacestu po Norsku, Švédsku a Finsku, ale to tak alespoň na 14-20 dní a nejlepe s obytným automobilem a skupinou přátel :) A to patří na můj seznam "plnění si mojich snů"... Už jsem si mohla škrtnout koncert Green Day a Hugha Laurieho, návštěvu Španělska a koupání v Baltu a v Černým moři. Možná se Vám tento seznam mnohých věcí bude zdát stupidní... Patří tam i takové věci, které se mi asi nikdy nesplní jako jsou třeba podívat se k pilotovi do kokpitu :D :D :D a navštívit New York, Californii a Peru možná Ekvádor...
Ale je hezké mít takové sny ( i ty, ve které jen doufáte...)

Mějte se krásně
Vaše Majitelka

Jeeves and Wooster

14. srpna 2013 v 21:43 | Diddlinka |  Filmy s hrdiny
Konečně jsem se dostala se shlédnutí seriálu Jeeves and Wooster. Jedná se britský seriál z roku 1990, o čtyřech sériích a cca 24 epizodách celkem dohromady. Kdo z Vás viděl českého Saturnina, musím podotknout, že je to skvělý film a líbil se Vám, tak tohle se Vám bude líbit také Jeeves and Wooster. Je to hodně na způsob českého Saturnina.

Poster k filmu Jeeves and Wooster (TV seriál) Poster k filmu Jeeves and Wooster (TV seriál) Poster k filmu Jeeves and Wooster (TV seriál) Poster k filmu Jeeves and Wooster (TV seriál)

(zdroj: csfd.cz)

Jeeves, v podání Stephena Frye, je sluha, který je poslán agenturou do bytu Woostera, jak vyplývá z prvního dílu. Jeeves je inteligentní a velice vynalézavý a především mazaný sluha, který dokáže svého pána dostat snadno do potíží, ale vždy v jeho prospěch a i bravůrně a bez úhony ho dokáže dostat i z problémů, které si sám způsobuje nerozvážným jednáním.
Wooster, v podání Hugha Laurieho, je rozmazlený mladík, který nikdy nepracoval a k práci není. V pozdějších dílech si můžeme všimnout, že si není schopný uvařit sám ani čaj a to s návodem. Nešikovný, roztěkaný mladík se snadno dostává do potíží a především rodiných trablí, ze kterých by se sám asi nevlízal. Na to je tady Jeeves... A tady začíná to pravé dobrodružství. Kdy si divák začíná říkat, že z tohodle se už nedostane a přeci pro Woostra to všechno dopadne dobře a to Vás drží při dalších dílech a čekáte zda-li budou taky tak střelené jako ty předešlé.
Co ještě musím podotknou je, že velice jsem se pobavila, když se v seriálu objevil pes se jménem McIntosh :D
Italie fotodokument

14. srpna 2013 v 21:13 | Diddlinka |  Cestovatelská rubrika
Mám čas a teď v podvečer nemám co dělat. Jo byla jsem na začátku srpna na dovče, tak jsem byla vyzvána, abych přidala nějaké fotky. Tak pár jsem jich pro Vás vybrala a upravila protože sem nemůžu nahrávat fotky o velikosti 3,5MB a nemožných rozměrech 4000x3000 :D :D :D

cestov.jpf


Itálie - San Gimignano, Florencie, Perugia


Datum: 1.8 - 4.8.2o13

Dopravní prostředek, cesta přes: Opět vlak :D Jeli jsme přes Rakousko, stanice vlaku si napamatuju... Oni maj tak dlouhý názvy, že to není možné si to v té rychlosti ani přečíst :) No a pak Itálie, směr na Řím, ale s výstupem ve Florencii a to je přibližně přes Ferroru, Modena, Bologna...

Počasí: Celou dobu bylo neskutečný vedro, přibližně 42 - 45 stupňů... Neskutečná byla procházka po Florencii, rozpálené chodníky, silnice, ze kterých sálá teplo ještě večer okolo 23 hodiny...

San Gimignano:

Výhled na vinice - Víno mají mňm,mňam :D :D :D

San Gimignano je stověžaté město, ale již jich tam sto není. Nachází se na úžemí Etrusků a je považováno za jejich jednu z hlavních metropolí. Bylo zde nalezeno mnoho etruských pozůstatků.

Čtyřicítka na krku / Fortysomething

11. srpna 2013 v 14:37 | Diddlinka |  Filmy s hrdiny
Další článek jsem původně chtěla věnovat úplně jinému článku, ale nakonec jsem se rozhodla napsat o filmové sérii, Čtyřicítka na krku / Fortysomething.

Poster k filmu Čtyřicítka na krku (TV seriál) Poster k filmu Čtyřicítka na krku (TV seriál) Poster k filmu Čtyřicítka na krku (TV seriál) Poster k filmu Čtyřicítka na krku (TV seriál)
(zdroj: csfd.cz)

Miniseriál obsahuje 6 dílů po cca. 50 minutách. Scénář je inspirován stejnojmenným dílem z roku 1999.Jedná se o britský seriál z roku 2003 a hlavními představiteli jsou Hugh Laurie a Anna Chancellor v roli manželského páru už po čtyřícítce, který společně prochází změnami jak v manželství, tak i v jejich osobních životech, ale především jim jejich klidné soužití komplikují tři dospělý kluci, jejich synové. Oboum dvou je už přes čtyřicet a ve společném manželství jsou již přes dvacet let a zde nastává krize středního věku.
Manžel, Paul Slippery, je obvodní lékař na místní klinice ve Wimbledonu v Londýně. Jeho největším nepřítelem je jeho spolupracovník a kolega Pilfrey na klinice, který do jeho života chce přivést digitalizaci - záznamy pacientů, dokonce chce udělat digitální kliniku a digitální nemoci. Manželka, Estelle Slippery, shání páci, z počátku neúspěšně... Vmomentě kdy ji sežene se jí začíná komplikovat život. Sjednává schůzky a je tzv. ženou managmentu.
Manžel Paul, si skoro nic nepamatuje, zapomíná kdy má jít do práce, jaké má pacienty a dokonce i to kdy měl s manželou naposled sex. Za to, ale v hlavě slyší hlasy přesně toho co si dotyčná osoba pomyslí. Jeho paranoia se stupňuje tehdy když uvidí svojí ženu na pracovním obědě s Pilfreym. Pilfrey předepišuje léky, které jsou teprve v testování...
Paul tomu všechmu v čas zabrání. Hravě zvládne inspekci a udobří si svou ženu...

Malá recenze z csfd.cz:
"Tohle je něco tak naprosto šíleného, že si po pár minutách řeknete, že to prostě nemůže fungovat. Jenže se díváte dál a zjišťujete, že to fungovat může i přes veškerou svou přitaženost za vlasy. Všechny situace a omyly by se totiž klidně mohly stát i vám a v tom je ten největší vtip. Celá tahle pestrá rodinka tu větších tu menších pošuků je kupodivu uvěřitelná. A pokud si rádi všímáte detailů, budete si lámat hlavu nad drobnými záhadami: Chodí vůbec nejmladší syn do školy? Nemá tak trochu maniakální nutkání sbírat věci (v lepším případě ledničky)? Co vlastně holky vidí na prostředním synovi? A co ty hlasy, které slyší otec rodiny? Mluvit o špičkovém hereckém obsazení ani nemá smysl. Takže pokud se chcete podívat na něco vtipného ale kvalitního, zkuste tohle."

Více se dozvíte v dalších dílech Fortysomething, nebudu dále prozrazovat další děj dalšího dílu :) Jen pár fotek z prvního dálu :) užijte si je. Udělala jsem je narychlo, jsou bez označení, tak prosím připište při kopírování zdroj.