Červen 2014

Peter Nagy & Indigo

17. června 2014 v 20:29 | Diddlinka |  Moje setkání
Daší článek o setkání!
Opět Písecké slavnosti, ty byly výživné, co se týká fotek a autogramů :D A plno nezapomenutelných zážitků!
Nenechala jsem si ujít ani jedno hubední vystoupení "legend" :D (více ve velkém článku o Slavnostech)

Peter Nagy & Indigo

KLIKNI_ZDE - songKoblížci!

17. června 2014 v 19:30 | Diddlinka |  Moje setkání
Po dlouhé době zase píšu, konečně jsem měla po maturitě konečně akční život :D Byly Písecký slavnosti a vyloženě jsem si je užila, tedy především hudební scénu, ten zbytek až tak moc ne, ale o tom napíšu další článek, teď se pojďme věnovat Koblížkům!
Ano, moc jsem si jejich koncert užila, byl v rámci slavností...
Foto i podpisy a CD :) Mé úlovky:


Summer... Maybe?

7. června 2014 v 17:50 | Diddlinka |  Sdělení
Teplo, vedro, hic!
Ano, v těchto dnech přišla velice teplá fronta do Čech... Proč jezdit k moři? Když tu máme tak krásné počasí a nějaký ten rybníček se určitě taky najde :)

Rozhodně musím ríct, že vůbec nezávidím těm, kteří musí sedět v takhle hezkém počasí zavření ve škole a ještě se učit. Jsem ráda, že letos byly maturity tak brzo, že jsem se učila, když nebylo tak hezky a pršelo, protože kdyby bylo tak jak je teď tak by se mi nechtělo :D

Tak pojďme si užít léto!
Musím podotknout, že i když mám čas na blog, tak mě to v tomhle hezkém počasí nebaví sedět u PC a něco smolit... Sice jsem už našla témata o čem vlastně chci psát, ale na to je ještě času :D


Mějte se hezky!

Lví království/ The Place of Lions

5. června 2014 v 14:03 | Diddlinka |  Filmy s hrdiny
Lví království - The place of Lions, je britský film z roku 1997/98 (odvysílán u nás). Jedná se o rodinnou komedii s dobrým koncem. Točilo se v Africe - v Jihoafrické republice a africkém safari.

Film se odehrává v Africe, kam každým rokem přijíždí za otcem jeho syn Chris a pokaždé jsoou to úplně stejné prázdniny. Pokaždé na něj čeká na letišti někdo z personálu letiště, protože jeho otec je velice zaměstnaný muž ( Hugh Laurie - hlavní role), nikdy tam není jeho otec. Ten má plno práce s tím, aby rozjel novou firmu - safari, a tak pro svého syna posílá soukromé letadlo, aby ho dopravil na místo určení. Chris si užívá nádherný výhled a je schopen v této chvíli tátovi odpoustit. Bohužel letadlo v průběhu letu má problémy a padají k zemi. Pilot mrtev a kluk v šoku. Jsou objeveni bandou pytláků, Chris je unesen. Pokouší únoscům uprchnout. To se mu povede a bloudí africkou divočinou sám. Setkává se s různými zvířaty, které mají různé povahy a nakonec potkává starého Lva, který se po dobu jeho putování stává jeho nejlepším kamarádem. Stále v patách jim jsou pytláci, kteří nemohou dovolit, aby kluk vyzradil, to co viděl. Jeho otec má na starost novinářku z Británie, která má napsat článek o jeho podnikání. Moc si nesednou, ale on potřebuje pozitivní ohlasy, aby jeho podnik začal zkvétat. Když se po dnu dozvídá, že jeho syn není v hotelu, kde měl být. Rozjíždí se pátrání! Nakonec je Chris nalezen, za ním kráčí starý Lev, přišel do Údolí Lvů zemřít, ale je střelen Chrisovým otcem. V tento moment si otec znepřátelí syna, poté mu ale vysvětlí, že ho pouze uspal. A když všechno dobře dopadne, může si Chris konečně začne užívat prázdniny se svým otcem.

Musím říct, že je to velmi pěkný příběh, hezky natočen, skvělý děj, dobří herci. Moc jsem si to užívala a skoro jsem Chrisovo putování prožívala s ním a na konci mi z toho filmu bylo docela smutno. I když se jedná o rodinnou komedii :)Přijímačky!!!

2. června 2014 v 13:00 | Diddlinka |  Sdělení
Ano, po delší chvilce jsem se rozhodla napsat článek, tedy spíše takové info :D
Vzhledem k tomu, že budu dělat přijímačky na VŠ, tak se učím... Dokonce se divím, že na to po tak náročné matuře mám ještě sílu, ale co jiného mi zbývá? Divadlo, zábava a plno dalšího už bylo splněno...
Jsem ráda, že jsem článek napsala v češtině :D Proč v češtině, když jsme v Čechách? Protože se těď učím všechno možný o Španělsku a Latinskoamerických zemích... Panovníci, králové, umělci, režimy a jejich představitelé, architektura dokonce i EU a obchod či politický systém... Kino, divadlo, malíři jsou ok, ještě zpěváky dohromady dám, ale ta politika je pro mě utrpení!!!
A to všechno v plynulé, bezchybné španělštině s plno možnými i nemožnými výrazy, které jsem v životě snad neslyšela jako jsou např.: pojmy typu - nabídka a poptávka či popis španělské autonomie a španělských problémů a jejich nesmyslných zkratek jako je EL-10-M... Pomoc!
Překlad pouze španělských výrazů :D Jak absurdní :D :D :D

Lidskost
Déšť popřel spolupráci
Rozplývám se láskou
Sluneční bod
Bojler
Ohně
Zemřít bez citronové zmrzliny :D

Zítra to bude už za mnou, ale ihned další den mě čekají přijímačky na Psychologii... Už mám naštudováno :D asi jen 3 knížky ze seznamu 25 :D Ale alespoň něco... Vzhledem k tomu, že jsem sehnala jen 7 děl, tak když jich přečtu 5, budu za borce :D :D :D To nejsou knihy typu 100 stran, ale bichle o počtu stran 300 a výše!

Držte mi palce, budou se hodit! Hodně zdaru všem!
S pozdravem Majitelka