Září 2014

Peklo začalo...

30. září 2014 v 16:35 | Diddlinka |  Něco o majitelce tohoto blogu :) ...
Ano, už jsem psala, že jsem byla na zápise na vejšce... a pokud se ptáte, jak se mám, tak strašně! Totiž už ten pekelný shon začal a je to doopravdy hrůza...

Naštěstí dnes jsem měla jen jednu přednášku a 2 semináře, které jsou povinné, skončila jsem chvilku před třetí hodinou... Je to cool, když tam dřepíte od 8:00! Ale nemohu si stěžovat, jsem spokojená ☺ (to měla být ironie, naopak je to pořádné peklo) a to jsem zjistila až dnes po třech hodinách španělského semináře. Pak jsem vyšla a myšlenky vám proudí v hlavě jen ve španělštině, kdyby na mě někdo promluvil, určitě bych mu dokázala popsat fungování podniku ve špájině ☺
Už včera jsem měla pochybnosti o prvním dnu, ale dnešek mě dorazil... naštěstí zítra jen na cvíčka a pak za hoďku a půl domů ☺ ani nevíte jak se těším!
Třeba to nakonec půjde samo a nebude potřeba nějaká extra námaha... No to, ale uvidim až po prvním semeestru, ve kterém mám dva křížkové předměty, což znamená, že jimi musím projít v tomto semestru...

A teď malé vysvětlení proč se lidé nestíhají učit ☺


Mějte se fajn!
Studujte pilně :P

Praha po x-té. Úča musí pryč!

27. září 2014 v 12:07 | Diddlinka |  Sdělení
Kdo by ty mé výlety do Prahy už počítal? Je jich neskutečně moc, myslím, že jich i bude více... ☺

23.9.2014 byla premiéra hry Úča musí pryč v Divadlu Palace. Snad nikdy jsem neviděla premiéru, až teď. Sice jsem si lupen kupovala až na místě, takže jsem vzala 14 řadu... Nevěděla jsem, zda pojedu nebo ne a nakonec jsem byla ráda, že jsem se vydala ☺ I když přes hlasitý smích některých jedinců v prvních řadách nebylo dozadu slyšet, což byla škoda, ale zase výhled byl lepší než z první řady ☺ Celé jeviště jako na dlani, záď divadla byla vyvýšena, takže mi hlavy ostatních diváků nepřekážely až tak moc, jak jsem se obávala...

Pokud budete mít chuť a příležitost jít, tak zajděte!

Hra se odehrává na podzim v 5. třídě základní školy, kde se sešlo pět rodičů dětí a očekávají jejich třídní učitelku.
Emoce vřou, v prvním pololetí se známky dětí rapidně zhoršily, atmosféra ve třídě je špatná, navíc čekají děti po pololetí přestupové zkoušky na osmiletá gymnázia. Kdo za známky nese zodpovědnost? Samozřejmě učitelka! A proto je nutné ji ihned odvolat. Pět rodičů je pět rozdílných charakterů - zatrpklý nezaměstnaný, který je neustále za zadkem své dceři, ambiciózní ranařka, nerozhodná intelektuálka a manželský pár v krizi, navíc vykořeněný přestěhováním do místa školy kvůli práci.
Učitelka však nedává svoji kůži zadarmo - nastaví rodičům zrcadlo a ukazuje se, že jejich děti jsou různým způsobem problémové a zdrojem nepokojů ve třídě.


Není moc dynamických komedií s překvapivými dějovými zvraty a brilantním slovním humorem, jež se týkají problému, který znají snad všichni rodiče, totiž základní školy. Autor má dar odposlechnout reálné konflikty a zpracovat je do komických situací, odlišných typických charakterů a vtipně úderných replik, kde se rodiče rozhodně nešetří.
Aktuální hořká komedie upomínající volně svými motivy např. na úspěšnou komorní černou komedii Bůh masakru měla premiéru v lednu 2010 v Staatsschauspiel Dresden, od té doby se dočkala jenom v Německu desítek inscenací - doslova hit posledních let se z ní stal především na severu Německa, svým ožehavým tématem učitelé/žáci/rodiče a svojí formou dynamické komedie již míří i do ostatních evropských zemí.

Více najdete na:

Úča musí pryč!


(zdroj: www.divadloverze.cz)
Papa Naďa

x_x

27. září 2014 v 11:41 | Diddlinka |  Něco o majitelce tohoto blogu :) ...
Ahoj!
Jsem zpět! ☺ Žiju! Konec září přišel tak rychle, ty nejdelší prázdniny v životě utekly jako voda... Konečně jsem si našla trochu času na blog a nějaký ten pidi článeček ☺. Zažila jsem toho v posledním týdnu dost, ale prostě nebyl čas to sem napsat... V pondělí mi začíná škola a já už asi týden pociťuju jak se mi tam vážně nechce.Je to pro mě něco nového, tak se není čemu divit, třeba se mi bude nakonec i líbit... i když o tom zatím pochybuju...

Něco na pobavení k té vysoké škole:
 1. Zamykat za sebou, když potřebujete být deset minut sami nebo ve dvou.
 2. Soustředit se i když vám u hlavy hraje norskej trash metal.
 3. Číst jen to, co má nějaký smysl.
 4. Používat přísloví "co nemusíš dělat teď, můžeš odložit na příští semestr".
 5. Rozeznávat minimálně čtyři druhy barev, přesně podle centrofixek na podtrhávání.
 6. Udělat z 10 stránek 15 jen díky řádkování a okrajům.
 7. Vykouzlit těch 10 stránek za dvě hodiny, i když to původně vypadalo na týdny práce.
 8. Googlit.
 9. Předstírat, že něco dokonale umíte, aniž byste o tom byť jen slyšeli.
 10. Respektovat akademickou čtvrthodinku.
 11. Pít.
 12. Pít kafe. I zapřisáhlý odpůrce kofeinu skončí na konci zkoušek u kafe černého jako dno erární pánvičky v kolejní kuchyňce.
 13. Ubalit cigáro dokonce i když nekouříte.
 14. Zjistit, že tabák se dá relativně úspěšně nahradit oreganem, pigi čajem nebo sušeným dubovým listím.
 15. Upravit čínskou polívku na dvacet až třicet způsobů.
 16. Získáte úctu ke skutečným autoritám - kolejbábám, vrátným, sekretářkám, dámám ze studijního, zkrátka všem, co mají váš život v hrsti.
 17. Mít rád ticho.
 18. Nezříkat se nabízenýho potěšení, poněvadž po škole už vám ho nikdo nikdy nenabídne.
 19. Zapomenout na řečičky o tom, kolikátej kdo byl nad čarou a pod čarou, a maturitách za 4, poněvadž to vážně nikoho nezajímá.
 20. Že to celý vlastně ani není o nějakém titulu. Očividně ten titul může mít i úplný idiot, protože těch je kolem vás spousty.

Na závěr trochu poezie ☺ i když jablečné ☺☺☺

S pozdravem Naďa
PS: Mějte se fajn, i když Vám ten školní rok už začal před měsícem nebo i když Vám bude začínatř jako mě, teď...

První den v pekle

4. září 2014 v 12:45 | Diddlinka |  Něco o majitelce tohoto blogu :) ...
Welcome in my life!


Písničku jsem si ke článku vybrala díky jejímu názvu a refrénu... Ano, vítejte v mém životě vysokoškoláka!

Včera jsem úspěšně prošla druhým kolem zkoušky mých nervů. Včera jsem byla podruhé na VŠ, tedy oficiálně jako student úplně poprvé. Prvně jsem tam šla jen na přijímací pohovor, nyní jsem už oficiálně zapsaná do bakalářského studia a můj první hektický ročník může začít... Mám ještě trochu času se z toho vzpamatovat, naštěstí až do 29.9, kdy mi začíná už první školní den. Teď momentálně užívám volna a čerpám energii, kterou určitě budu potřebovat na celý první rok.
Předmětů nemám až zas tolik, jak jsem se obávala, ale ihned v zimním semestru mám dva křížkové předměty! To znamená, že pojud je v ZS nesplním, tak jsem neprošla prvním semestrem... Cool! :D Aby toho nebylo málo, tak jsou to všechno předměty za 3-5 kreditů... Takže náročnost bude vysoká, než u předmětů za 1 či 2 kredity... Lepší je se tomu zatím smát, uvidim co to bude zač až mi začne můj zatím tak úžasný rozvrh, který doufám, že se nezmění...


Zatím nemám přístup do STAGu, takže tohle je zatím jejich rozvrh pro prváky...
Předměty, které budu mít v ZS, nechci si přidávat žádný další, než zjistím, jak to na VŠ chodí :)

Mikroekonomie
Praktický jazykový seminář I.
Dějiny románských zemí I.
Španělština - analýza textu I.
Španělština - komunikační strategie I.
Dějiny filozofie a vzdělanosti I.
Základy obecné lingvistiky
Úvod do českého práva I.

Takže 29.9 mi začíná hrůza zvaná vysoká škola, ale třeba to bude ok...
Držte mi palce a já se budu snažit protlouct prvním rokem.
S pozdravem Naďa