Kavárna potmě.

3. listopadu 2014 v 14:07 | Diddlinka
Chcete zažít opravdový zážitek? Tak v tom případě musíte navštívit kavárnu potmě. Absolutní tma a nic jiného než tma, tma je všude... Doopravdy tento zážitek, tato zkušenost mi otevřela oči, nikdy jsem nedokázala pochopit, jak nevidomé osoby můžou existovat v našem okolí. Připadalo mi to jako něco, přes co se není možné přenést, nevím jak bych to dokázala já, ale "vidět" stále jen absolutní tmu by byl pro mě šok...


Jak to probíhá v takovéhhle kavárně?
Dostanete klapky na oči, aby jste pro jistotu nic neviděli a pak můžete pokračovat dále do kavárny. Přijde pro vás nevidomý asistent a doprovodí vás na místo a usadí, doopravdy v tmě jsem poznala, že mám v ruce židli, ale málem jsem si sedla vedle ☺ se stane, ale ani ta ceska ke stolu, což mohly být tak 2 až 3 metry nebyla tak jednoduchá. Nejen, že jsem si omlátila koleno o něco čemu údajně říkají bar - netuším co to bylo ☺ Bundu jsem si radši ani neodložila, měla jsem strach, abych ji pak našla ☺

Pak když nás s kamarádkama usadili, tak přišla na řadu obědnávková etapa, nápojový lístek v "puntíkovém vydání" byl cool, totálně jsme netušily co tam stojí, tak pak bylo na čase se zeptat co mají ☺ Kamarádka si dala limonádku, já čokoládku a kámoška kávu s mlíkem... Doopravdy super volba!!!

Po obědnání mi došlo, že vlastně to asi nebyl tak úplně ten nejlepší nápad si dát něco teplého, ale už jsme objednaly. Nečekaly jsme dlouho a postupně nám začali přinášet objednané věci. Před kamarádku postavili sklenici a limonádu a nalejte si poslepu, tak aby jste to nevylili popřípadě něco neshodili...

Já měla horkou čokoládu, ehm, se slovy máte to před sebou jsem byla vyzvána k tomu "najdi si svou čokoládu" ☺ super, tak jsem začala šmátrat po stole až jsem něco uchopila, nebylo to teplý, ale studený, byla to kámošky limonáda ☺ po delší chvíli jsem narazila na hrníček, lžičku jsem lovila po stole, vypadla mi z podtalířku...

Kamarádka to doopravdy neměla lehké, kafíčko s mlíkem ☺ když jí to přinesli se slovy před sebou máte kávu a popravu mlíko jsem nevydržela a musela jsem se začít smát. Nalejte si mlíko do kávy poslepu. ☺ Komedie na první pohled.

Jo a abych nezapomněla, tak hrát člověče nezlob se po slepu, je doopravdy zábava, každá figurka ma jinak skosenou hlavičku a na kostce jsou vystouple puntíky :) hrací políčka jsou vystouplé a domečky ještě vyšší, takže když se budete soustředit, tak to poznáte.
Vtip na závěr? Kámoška po dvou hodech skončila v cizím domečku ☺


Je trochu ironí napsat cokoliv o zraku, když jdete do kavárny potmě...


A musím říct, že to za to stojí, je to super zkušenost a i zážitek, odnesete si super pocit, že jte podpořili dobrou věc a lidi, kteří se snaží v dnešním světě a uspěchané době nějak uchytit, pracovat a svým způsobem žít normální život. Ano, mají můj obdiv!!!

Mějte se krásně a pomáhejte si ☺
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | Web | 3. listopadu 2014 v 17:33 | Reagovat

Ahoj všechny díly jsou ke stažení už jen na hellspy za kredit nadzvukové letadlo je 2 polovina 16 série seznam epizod nalezneš taky na blogu http://cobra11-fanpage.blog.cz/rubrika/serie-a-epizody ;-)

2 Peťa Peťa | Web | 12. listopadu 2014 v 21:11 | Reagovat

Ahoj, našla som si chvilu čas a zavítala som na tvoj blog :-). Už som to viackrát písala a spomínala, ale zopakujem to znovu, zbožňujem tvoje články! Sú vtipné, s jednoduchým humorom a ľahkou iróniou, keby napíšeš knihu tak si ju kúpim :-D. Čo sa týka článku, no muselo to byť naozaj zaujímavé, aj doma hoci to poznáš je možnosť že sa udrieš dáku časť tela, nieto ešte v prostredí, ktoré nepoznáš, ale jednoznačne by som sa na to dala nahovoriť aj ja :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama