Květen 2016

Gaby Moreno

26. května 2016 v 20:03 | Diddlinka |  Moje setkání

Gaby Moreno


Zná tady někdo tuto osobu? Asi ne, protože Čechy a Guatemala jsou pěkně daleko od sebe. Ale co naděláme... Ten, kdo nezná se dneska přiučí ☺ Učíme se přece celý život, ne? Tak jsen s chutí do toho.

Hodně lidí se mě ptá, kdo to vlastně je, ve zkratce. Zpěvačka z Guatemaly je asi nejuspokojivější odpověď.
Další otázka, na kterou se mě ptají španělsky mluvící lidi je, kde jsem ji poznala a co mě vedlo k tomu si poslechnout její písničky. Co na to říct? Asi jen to, že jsem ji poprvné viděla v roce 2013 v Praze, kde vystupovala s Hughem Laurie a The Cooper Bottom Band. Tehdy mě zaujal její duet s Hughem a to: https://www.youtube.com/watch?v=Q4Sp0a8KYSw
Po chvíli jsem si uvědomila, že tenhle styl hudby jsem nikdy neslyšela... Blus ano, ale ve španělštině? Geniální! A tak za rok jsem si nenechala utéct koncert Hugha opět s Gaby a TCBB.
Jak jsem ji objevila? Postupně, nic se nesmí uchvátat. Google mi musel pomoct, jako první mi vyplivnul odkaz na duet s dalším guatemalským zpěvákem a to Ricardem Arjonou, písnička Fuiste Tú:


Ricardo o Gaby: Gaby je podivné zvíře, krásná, milá, ale žije ve svém světě se svojí hudbou a je těžké ji z něj dostat. Myslím si, že za poslední roky, kdy Gaby zmizela ze svého vnitřního světa, bylo to, že se rozhodla zpívat se mnou Fuiste Tú. Shodli jsme se na plno věcech, jak vidíme život, jak si představujeme naši práci (už mluví o klipu) a bylo velmi emocionální zpívat tuto písen právě s ní, podporovat ji... Písnička má všechno, co potřebuje pro to, aby mohla být zahrána a hrát se stále dál.

Už víme, kdo to je a konečně na tu hlavní část článku.


Es un buen día...

21. května 2016 v 21:50 | Diddlinka |  Sdělení
Dneska jsem na netu četla moudro dne, které se teď hodi do aktualního období zkoušek a depresí, stresů a paniky. Všechno by šlo hladce, kdyby vše fungovalo, tak jak má a nesekalo by se. Mluvím právě o technice, konkrétně počítači, který mě v tomto težkém období nechal ve štychu...😞 A článek na povzbuzení píši z mobilu, což vůbec není žádná výhra!

A proto vám do zkouškového přeju plno štěstí a úspěchů!
Moudro dne nakonec: Je takový krásný den, abych poslala poznámky do prdele! 😂😊😊


Přežijte to!

Neuschwanstein, Hohenschwangau, Alpsee a Schwangau

19. května 2016 v 11:17 | Diddlinka |  Cestovatelská rubrika

Neuschwanstein, Hohenschwangau, Alpsee a Schwangau


Oblast, která se nachází kousek od hranice Německa s Rakouskem, na jihu, pod Mnichovem, nám nabízí mnoho. Jak krásnou přírodu, tak nevyspytatelné počasí, které se mění každou chvíli, ale také dva honosné zámky - Neuschwanstein a Hohenschwangau. Nechal je postavit Ludvík II. Bavorský, o kterém se tvrdí, že byl šílený... Možná ano, ale spíše v tom, že ho přitahoval lesk peněz a i přesto, že celou stavbu financoval ze svého a to mu bylo mnohdy vytýkáno. Jak jeho sláva rychle stoupla, tak rychle sestoupila, váže se k němu velice zajímavý příběh.

Doprava: Příjemných šest hodin strávených na cestě tam a dalších pět na cestě zpátky... Jo, je to prostě daleko. ALe dá se říct, že autobus byl vcelku pohodlný, takže se to dalo přežít ☺

Počasí: Aby bylo 30 stupňů, to bych chtěla asi moc... Aby bylo 25 v květnu, to už by šlo. Ale 11? Kde to jsme? Ano, v Německu... Kosa byla, přežít se to dalo, až to té doby než začal foukat studený vítr a do toho se spustil liják. Provazy vody padaly z nebe, hustá mlha pokrala kopčíky okolo a nebylo vidět skoro nic. Šikmovoké turisty jsme viděli na pár metrů před námi a voda, která se valila dolů z kopce, přímo proti vám, dodávala atmosféru zkaženého výletu, kde máte chuť nejraději zalést do peřin... Krásná asfaltka se táhla až k zámku, klouzalo to pěkně a ta představa, že ty 2 kilometry máte v téhle mizérii ujíz za hodinu a 30 minut bylo docela deprimující. Ale nakonec, když jsme vyšli po prohlídce vypadalo to počasí mnohem víc kamarádsky, svítilo slunce a konečně se začalo dělat tepleji. Ideální počasí na posezení u Alpsee.

Neuschwanstein

Pohádkový hrad! Neskutečná okázalost se všemi možnými vynálezy a pokroky doby. Překvapí vás jeho mohutnost, když k němu dorazíte. Stojí na skále, která musela být vyrována pro stavbu, není z kamene, ale z cihel (asi se inspiroval v Polsku ☺), uvnitř měl elektriku, zvonek, splachovací záchod a obrovskou kuchyň. Možná byl Ludvík II. Bavorský trochu klaustrofobik, protože místnosti, kde převážně přebýval, jsou veliké, co do rozměru ke stropu, tak i podlaha dosahuje obrovského prostoru. Je převážně unitř laděn do modré, tyrkysové, zlaté a stříbrné, také se v interiéru dá nelést dřevo. A abych nezapomněla, tak všude je hlavním motivem labuť.

Na prvních dvou fotkách vidíte vesničku Schwangau, pod zámkem. Poté to je už samotný Neuschwanstein, vodopád, který teče pod ním a výhled z jednoho jeho balkónu na protější zámek Hohenschwangau (ten malý žlutý v dáli).Klasický holčičí večer

9. května 2016 v 11:48 | Diddlinka |  Něco o majitelce tohoto blogu :) ...
Jak asi vypadá takový klasický holčičí večer?
Pyžamová párty, nové módní trendy na letní sezónu 2016, super kombinace oblečení, nové účesy, možná změna stálé už velice okoukané barvy na vlasech, nové nehty ať už umělé anebo svoje, ale v jiném někdy až nebezpečném obarvení... Takhle si představuje plno holek, děvčat ideální večer strávený se svojí/svými kamarádkou/kamarádkami... A tady musím zabrzdit!

Tohle není ideální holčičí večer! Tedy ne pro mě a mojí kamarádku.

Jak to vidíme?
Asi takhle, zarezervujete si místa v klubu (rezervace je nutná), sejdete se ve smluvený čas (když víte, že to ta druhá stíhá v rámci možností přesně, tak můžete i 15 minut před začátkem), žádné úchylné dívčí pozdravy, prostě jdete dovnitř... Tohle zní jako kdybychom šly na Magic Mika ☺☺☺
Nakonec se poptáte na rezervačku na své jméno a dotyčný vás usadí... Při hodně štěstí dostanete tak pohodlný gaučík, do kterého se prostě zaboříte a možná si jej i zamilujete ☺ Přijde na čas objednávka, co si asi tak dáme? Nějaký koktejlíček s paraplíčkem? Nee, hezky pivo, které se hodí k této události. S pivem přichází i pozornost podniku, tu neodmítáme, naopak si na ní pochutnáme ještě než to začne...☺

Už by se asi hodilo říct, co to bylo za událost a za čím si představujeme "klasický holčičí večer"

Dobrá, vyrazily jsme na zápas CZE vs RUS, prostě na hokej, mistrovství. Neskutečně jsme si to užily, protože jsme vyhrály a na promítání byla skvělá atmoška.