Leden 2017

Green Day

26. ledna 2017 v 13:56 | Diddlinka |  Moje setkání
Před 4 dny byl onen velký večer. Green Day večer, Green Day noc. Green Day den! Psalo se datum 22. 1. 2017, konečně skoro po 7 letech potěšili Green Day Prahu svou další návštěvou. Tentokrát k nám vyvezli své poslední album Revolution Radio. Koncert byl úžasný, super, prostě těžko popsatelný obyčejnými slovy. Počasí nám moc nepřálo a tak nápad čekat asi tak 2 hodiny před halou se neukázal jako ten nejlepší. Ale kdybychom tam už neočumovali od 4 odpoledne, tak bychom přišli o zážitky.

Tramvaj dorazila na zastávku a vydaly jsme se spolu s davem k Tipsport aréně v Holešovicích. Bylo něco málo po čtvrté odpolední a počasí nám ještě tak trochu přálo. Když jsme došly blíže u arény bylo x lidí v pravidelných řadách u každého vlezu. Přece tu nebudeme stát jak dva truhlíci v lajně, když máme místa na sezení a nejde nám o to dostat se blíže k podium... A tu bylo na místě obejít arénu, kouknout, kudy by mohli pláchnout, kdyby náhodou... Bylo nám z části jasné, že jsme tu už pozdě, že už budou urrčitě uvnitř. Ale já to nechtěla vzdát. Nějací lidé tam obcházeli taky, tak jsme se přidala do houfu. V tu chvíli nepříjemnej pošuk u závory začal být neklidný, furt něco mluvil do vysílačky a přešlapoval na místě. Kdo by taky nepřešlapoval, zima byla čím dál tím větší! Najednou se vynočilo černé auto s tmavými skly a mířilo si to směr podzemní garáže. Nenápadně jsme se ještě s jedním klučinou vydali ke garážím, žádná ochranka, nic. On vlezl až dovnitř a vyhodili ho po chvíli ven. Já na to neměla, tak jsem jen nakoukla. Z toho černého auta vystoupil Tré! Otočil se a zamával. Pak nás hnali ven. Za cvhíli za ním přijeli další 3 auta stejné barvy a stylu, s tmavými okny a pražskou značkou. Když přijíždělo to první, tak si kamarádka dělala srandu, že to nejsou oni, že to vypadá jak pohřebák a že Billieho určitě nepovezou v pohřebáku :D No, byli to oni!

Green Day už byli uvnitř a nám zbývala asi hodina a 30 minut stepování na mrazu než se otevřou vchody a lidi se budou hnát dovnitř... Tak jsme ještě šly obejít halu, zda náhodou něco nevyzjistíme. Po cestě kolem jsme potkali pár, který tam prý čekal už od 2 odpoledne, moc jsme je nepotěšily, když jsme jim řekly, že už jsou vevnitř, že přijeli garážema z druhé strany. Chvili jsme si povídali a pak se každý vydal na jinou stranu. Šly jsme k zadní části arény, bylo vidět jak mají připravené věci vzadu, zkoušeli zrovna světla. Pokračovaly jsme k prosklenému konci, aréna se už nedala obejít a tak jsme za oknem pozorovaly, co se děje uvnitř. Předkapela si tam leštila kytary a asi i ladila, skládali si tam bubny, dokonce jsme si udělaly novýho kamaráda :D obstaral by nám podpisy předkapely, ale měly jsme jiný cíl. Green Day nebo nic! ☺ A za chvíli na to začala zvuková zkouška předpely. Nebylo to marný, ani dlouhý, ale co člověk pozná ze zvukovky? Pak následovala zvukovka Green Day, zmrzý jak hovínka u cesty jsme se nehodlaly vzdát čekání na tomto místě. Kord když člověk vidí šipky na catering, a do šatny, naproti nám bylo Green Day family room. Když skončila zvukovka,napjaté jsme čekaly, co se bude dít... A v tu chvíli jsme zahlédly Trého jak jsme do Family room, dveře zamčeny, tak se musel otočil a dva pošuky za sklem nejde přehlédnout! Usmál se na nás a zamával nám! Pak pokračoval dál... Plni optimismu jsme čekaly dám, kdyby náhodou ještě někdo, nakonec jsme viděly Mika a Billiho jak si to hnali směrem catering. BJA měl velkou ochranku, jejich ochranka, ochranka Tipsport a ještě policie... Poté jsme už nikoho neviděly a před šestou jsme se vydaly do nekonečně dlouhé fronty u prvního vchodu do arény. Davy, skoro se ta fronta nehla a než jsme se dostaly dovnitř byla půl hodina pryč. Každého prověřovali detektorem na kovy, museli jsme vyndat z kapec všechno, kontrolovali, zda nemáme něco v kapucích. Skoro jako na letišti, jen ty rámy chyběly...

Předkapela Interrupters mě live nezaujala. Nebylo to špatný, ale ta třičtvrtě hodina bohatě stačila. Přišla jsem kvůli Green Day, to bylo snad jasný!

Osmá hodina večerní udeřila a na podium se objevil ten jejich růžovej zajíc. Naštěstí tam neoxidoval tak dlouho jako v roce 2010 na Výstavišti v Holešovicích. První písničkou, která zazněla byl song "Know Your Enemy", kterou rozezpíval arénu na Hey ho! Já už stála od začátku, lidé to komentovali, jako co jsme si to dovolily s kamarádkou. Jako vážně si mysleli, že na punkovým koncertu budou sedět? ☺☺☺ V průběhu prvního songu předvedl ohnivou show a vyburcoval sedící dav na tribunách, aby zvedli ruce, a pak aby se všichni zvedli "Stand Up!" a doprovodil to slovem "Jump!". Až do konce si moc lidí nesedlo. Všichni skákali, zpívali a užívali si to, no někteří jedinci asi trpěli, ale to byl jejich problém. Myslím, že jsme provedli dokonalou zatěžkávací zkoušku celé arény a dokázali jsme, že i povyk, poskakování na Green Day přežije. Když jsme odcházeli, aréna ještě stála! ☺


(Youtube je plné mnoho záběry z Prahy, takže můžete dohledat jakoukoliv část z koncertu. Některé jsou kvalitnější jiné mají otřesný zvuk, ale pro nasátí té suprové atmosféry... Jsem vám jednu našla.)