Expres trip to Wien

21. června 2017 v 12:10 | Diddlinka |  Cestovatelská rubrika
S dalším cestovatelským dobrodrůžem se podíváme do Vídně, bohužel o nějaký ten týden opožděně. Momentálně se na mě valí plno povinností, ale jak už praví název, bude se jednat o další extrémně krátký vejletík.

Vídeň mám už zmapovanou z předchozích let velmi dobře ☺ Prátr, jezdeckou školu, Hofburg, náměstí Hrdinů a mnoho dalšího, ale to poslední, co na mém seznamu z Vídně a okolí chybělo byl Schönbrunn. Pro ty, kteří netuší, co to je, tak upřesním, že se jedná o královský palác s nádhernými zahradami a parkem, kde se dá najít plno míst, odkud je Vídeň jako na dlani. Když k tomu přeje počasí, dá se dohlédnout na Katedrálu sv. Štěpána, tudíž přímo na centrum. Prátr z této oblasti neuvidíte, možná jen v dáli vysokou budovu OSN, která tvoří takový jednoduchý styčný bod celé Vídně, pro mne ano. Park má mnoho zajímavých i nudných zákoutí, záleží na člověku, ale myslím si, že si tam každý návštěvník najde to své. Především růže hrající tisícem barev a různých vůní, v tuto dobu mi to přišlo až omamné, slunce svítilo, ba pařilo a už kolem 11 se roztrhly šedé mraky a vyjasnilo se. Pokud se vydáte do první části zahrad, tam kam půjde dav turistů a hlavně těch japonských se selfíklackama, raději počkejte, vyplatí se to. Vychytat období, termín a čas, kdy jich tam bude málo je těžké, kord teď v turistické sezóně, ale plno lidí nerado vstává ☺ tak třeba po ránu! Kromě růží v parku naleznete různé altánky, zákoutí z tůjí a poté i větší památky, jako různé obelisky a památníky, sochy a dokonce i labyrint. Bohužel je placený, drahý až až a za ty dvě dostupné bludiště to vážně nestojí. Je tam i dětská zóna, ale co si budeme povídat, pro nás to už není ☺☺☺
Já v parku strávila skoro 5 hodin, je to příjemná procházka, která se dá vykonat i za ostráho slunka. Většinu cest kryjí stromy. Možno je v parku sehnat i turistický vláček, který vás proveze celým parkem, o cenách nevím, pěšo je pěšo. Další variantou je objednat si kočát tažený koňmi.

Schönbrunn

Hofburg

Zahrady v Schönbrunnu

Mějte se krásně, cestujte a užívejte si léta.
S pozdravem Naďa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama